ARCHIV ZPRÁV
 • 13.1.2018 Zdravím všechny v novém roce a jako každý rok tu mám rozpis závodů dalšího ročníku Kopce. Letos nás čeká jubilejní 25. ročník, takže kdo odběhne 10 závodů, dostane drobný dárek na památku. V seriálu je stejných 20 závodů jako loni, vesměs v obvyklých termínech. Jedinou zásadní změna se týká závěrečného závodu, který se už nezapočítává do seriálu a po kterém následuje vyhlášení celkových výsledků. Ten se letos stěhuje z Hostivaře do Krčáku, kde proběhne pod názvem Chodovský kros. Vyhlášení pak proběhne v restauraci hotelu Globus, podrobnosti ještě upřesníme. Druhou změnou by měl být nový vzhled stránek Kopce, zřejmě v únoru, tak se pak nelekněte. Informace k jednotlivým závodům najdete v sekci ZÁVODY.

  Na většinu závodů se bude možné opět registrovat předem přes web, tak toho prosím využijte, urychlí se pak vydávání čísel na místě a ještě budete vědět, koho na závodech potkáte. Registrace budou standardně otevírány až 14 dnů před závodem, aby se někdo nenahlásil na celý rok dopředu a pak ukončil kariéru.

  Připomínám, že loni aktualizovaná pravidla najdete v sekci O SERIÁLU.

  Za Spolek KOPEC:
  Petr Schovánek

 • 8.12.2017 Fotky z běhu Okolo Hostivařské přehrady ze závěru dlouhého stoupání od Petra Pechka najdete zde.

 • 4.12.2017 Další ročník Kopce skončil, takže tu máme tradiční zhodnocení od Marušky Pštrossové a Petra Nováka:

  Příznivci a kamarádi KOPCE,

  v letošním 24. ročníku se zúčastnilo všech závodů soutěže celkem 1886 závodníků. Je to průměr 94 běžců na každém závodu. Celková účast zase o něco poklesla, rekordní účast závodníků v roce 2014 byla 105 běžců na závod.
  Nejvíce obsazeným závodem byl letos běh Lochovice – Plešivec (171 závodníků), který je kromě naší soutěže zařazen i do Českého poháru v bězích do vrchu a též Brdského běžeckého poháru. Na pomyslném druhém místě se umístil oblíbený únorový běh Na Čerčanský Chlum (153 závodníků) a třetí místo obsadil Jardův kopec s tradičně vysokou účastí (132 závodníků).

  Zcela suverénní vítězství ve svých kategorií s nejvyšším počtem bodů 150 získali:
  Hrstková Vladěna – kategorie Ž 20-34 let
  Vavrušová Helena – kategorie Ž 55 a více let
  Svoboda Jan – M 70 a více let

  Všech 20 závodů letos neodběhal nikdo, takže ušetříme „Šampáňo“ na příští výroční ročník :-).

  Jménem celého Spolku KOPEC vám přejeme hodně zdraví, štěstí a sportovních úspěchů v novém roce 2018, kdy si s vámi užijeme a doufáme pořádně oslavíme jubilejní, již 25. ročník naší soutěže.
  Jako tradičně se uvidíme na Čerčanském Chlumu 24.2.2018.


 • 4.12.2017 Výsledky závodu Okolo Hostivařské přehrady, po kterém jako obvykle následovalo vyhlášení výsledků letošního seriálu běhů do vrchu, najdete zde. Počasí bylo trochu chladnější, v noci přimrzlo, ale nefoukalo a trať byla v dobrém stavu. Škoda, že slunce vysvitlo až po závodě. Borce z kopců tentokrát vyškolil čtyřicátník Martin Frelich, v ženách byla opět jasně nejrychlejší Petra Kotlíková. Fotky z vyhlášení (včetně vyhlášení Kopce 2017) od Eleny Truhlářové najdete zde.

 • 27.11.2017 Do sekce Ke stažení vloženy celkové výsledky Kopce 2017. Červeně a modře označení závodníci, t.j. ti, kteří se umístili v kategorii do 6.místa a zároveň splnili podmínku účasti v nejméně 5 závodech, budou tradičně slavnostně vyhlášeni 2.12. po skončení Běhu okolo Hostivařské přehrady. Na tento běh i na vyhlášení v hospodě na stadionu jsou samozřejmě zváni i všichni ostatní.

 • 23.10.2017 Pokud by si běžec, který po závodě zřejmě sebekriticky odložil své černé běžecké boty Salomon, rozmyslel konec kariéry, ať volá Petra Nováka 777802099 a dostane boty zpět :-).

 • 23.10.2017 Výsledky závodu Z Dobřichovic na Šraňk vloženy do databáze a ke stažení. V poněkud sychravém podzimním počasí se na nejtěžší trať seriálu vydalo 61 běžců. Petr Pechek navzdory vlhkému listí překonal o 5 vteřin předloňský traťový rekord Martina Semeráda. Fotky od Martina Digmayera najdete zde.


 • 2.10.2017 Vloženy propozice závodu Z Dobřichovic na Šraňk.

 • 11.9.2017 Výsledky závodu Listonošův krpál vloženy do databáze a ke stažení. Bylo příjemné běžecké počasí, asi 18 stupňů, jasno, nefoukalo a trať byla suchá. Jenom běžců moc nepřišlo, termínová kolize s jinými závody zredukovala startovní pole na 58 lidí. Petr Pechek ohrožoval svůj vlastní 10 let starý traťový rekord, ale nakonec neúspěšně. Fotky od Eleny Truhlářové a jejího týmu ze startu najdete zde.


 • 26.8.2017 Výsledky závodu Zbraslavská Závist vloženy do databáze a ke stažení. Postupně oteplilo na cca 24 stupňů, ale v lese bylo chladněji. Po nočním dešti bylo trochu dusno, trať většinou mokrá. O zážitky se měly letos postarat sršně, jejichž hnízdo jsme narafičili hned u trati, ale nejevily o nás zájem, takže žádné vzrůšo alá Červená Hora 2014 se nekonalo. Fotky od Martina Digmayera najdete zde, Fotky od Eleny Truhlářové a jejího týmu ze startu a vyhlášení najdete zde. Video od Honzy Hostičky z vracečky v úvodním stoupání u Hálka najdete zde.


 • 23.8.2017 Vloženy propozice závodu Zbraslavská Závist. Připomínám, že start proběhne ve dvou vlnách - v 11:00 junioři, M20-39 a M40-49, v 11:05 pak všichni ostatní, tzn. zralejší muži a všechny ženy.

 • 21.8.2017 Výsledky závodu Okolo Štěchovického pokladu vloženy do databáze a ke stažení. Bylo příjemná běžecká teplota, asi 22 stupňů, polojasno, trať suchá. Účast 75 běžců je druhá nejvyšší v historii tohoto závodu. Rekordy letos ohroženy nebyly, ale bojovalo se urputně a opět se ukázalo, jak je důležité správně rozvrhnout síly. Fotky od Martina Digmayera přibližně z poloviny trati najdete zde. Video od mladého nadějného kameramana z úvodní roviny najdete zde.


 • 14.8.2017 Doplnil jsem do sekce STATISTIKA možnost vypsat si žebříček historicky nejlepších časů všech běžců na jednotlivých závodech. Najdete tam všechny tratě, které jsou aktuálně zařazené v seriálu a pro pamětníky jsem přidal i několik významějších tratí, které se běhaly dříve. Pokud se nějaký rok běželo na významěji změněné nebo zkrácené trati (třeba loňská Davle), tak jsem ho z žebříčku vyřadil. Pokud najdete nějaké chyby (historické nebo technické) tak mi dejte vědět. Nové závody se budou do žebříčku přidávat automaticky.

 • 11.8.2017 Výsledky závodu Běh na Červenou horu vloženy do databáze a ke stažení. Déšť, který slibovaly radary přesně na start závodu, se nedostavil, takže se běželo v nepříjemném dusném počasí, teplota 27 stupňů, zataženo. Přes nejisté počasí byla účast v dalekých Štěchovicích velmi slušná - doběhlo 83 běžců.

 • 11.8.2017 Po včerejším závodu někdo zapomněl ve Štěchovicích černé běžecké kalhoty Salomon, velikost S. K vyzvednutí jsou u Marušky Pštrossové.

 • 11.8.2017 Než budou výsledky ze včerejší Červené hory, můžete se podívat na bohatou foto a video dokumentaci. Fotky od Eleny Truhlářové a jejího týmu ze startu a vyhlášení najdete zde, fotky od Adriena Sehnala a Daši Jámborové z prezentace, doběhu a vyhlášení zde, zde, zde a zde. Video od Honzy Hostičky z palouku před 1.km najdete zde.


 • 7.8.2017 Vloženy propozice závodu Běh na Červenou horu. Kdo pojedete z Prahy autem, počítejte s tím, že cestou do Štěchovice je na dvou místech kvůli práci na silnici provoz řízený semafory a cesta může trvat o dost déle než obvykle.

 • 7.8.2017 Fotky z Draháňské rokle od Kateřiny Márové pořízené cca 500m před cílem najdete zde.

 • 4.8.2017 Výsledky závodu Draháńská rokle-Ládví vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za velmi teplého počasí, i v podvečer bylo skoro 30 stupňů, ale nebylo dusno, trať suchá, takže to nakonec nějak šlo. Poprvé se startovalo ve dvou vlnách, obvyklé špunty na prvním kilometru se tím výrazně zředily. Žádné rekordy tentokrát napadaly, ale závodilo se urputně, v cíli to pak vypadalo jak po bitvě u Verdunu. Běžci ve druhé vlně projevili jistou nedisciplinovanost - nikdo neposlechl Škrabkovy instrukce na startu, že mají kruháč v Chabrech oběhnout 2x dokola, mladší předbíhali starší atd. :-)


 • 3.8.2017 Po včerejším běhu Draháňská rokle-Ládví se našly běžecké boty (pravděpodobně dámské). Takže kdo je postrádáte, volejte na č. 605 883 948.

 • 26.7.2017 Výsledky závodu Běh za Slivenckou saní vloženy do databáze a ke stažení. Bylo příjemná běžecká teplota, asi 20 stupňů, trochu vadil jen protivítr v závěru podél lesa. Trať v terénu po nočním dešti jen lehce vlhká, asfalt suchý. Běžci nalákáni pěkným plakátkem uposlechli výzvu a sešli se v rekordním počtu 124 závodníků. Kvalitní byly i výkony, Petr Pechek vyrovnal svůj loňský traťový rekord, Petra Kotlíková zaostala jen 6 vteřin za 9 let starým rekordem Heleny Poborské. Fotky od Ivy Hostičkové z trati přibližně kilometr před cílem najdete zde, fotky ze startu a z vyhlášení od Eleny Truhlářové zde, dalších pár fotek ze startu a z vyhlášení od Víti Krále potom zde. Video z doběhu najdete zde.


 • 24.7.2017 Nezapomeňte se zítra dostavit v hojném počtu na Sliveneckou saň - viz pěkný umělecký plakátek. Časy startů jednotlivých kategorií najdete zde.


 • 24.7.2017 Opraveny výsledky Kazín-Cukrák v kategorii juniorek. Omlouvám se za chybu, ke které dojde maximálně jednou za deset let :-).

 • 23.7.2017 Výsledky závodu Kazín-Cukrák vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za horkého suchého počasí, teplota nad 30, jazyk se lepil na patro a uši zaléhaly. Trať suchá. Účast tradičně vysoká - 110 běžců. Vlaďka Hrstková překonala o 25 vteřin loňský traťový rekord rekord Zuzany Tučanové. Fotky od pořadatelů přibližně z poloviny trati najdete zde. Případné reklamace výsledků posílejte přímo na mě, jenom počítejte s tím, že všechny oficiální časy jsou cca o 3 vteřiny kratší než ty, které jste si sami naměřili.

 • 23.7.2017 Výsledky závodu Libeř-Radlík vloženy do databáze a ke stažení. Bylo zase teplo, ale naštěstí oblačno, takže to ještě šlo. Trať suchá a jako obvykle nepříjemně kamenitá. Vlaďka Hrstková překonala o 8 vteřin traťový rekord Petry Havlové z roku 2008. Fotky od Martina Digmayera ze závěru nejtěžšího stoupání najdete zde, pár fotek po návratu do hospody od Eleny Truhlářové zde.


 • 21.7.2017 Výsledky z Cukráku ještě nemám, tak se zatím můžete podívat na fotky od Eleny Truhlářové. Kdo startoval před ní, najde se na startu, kdo dobíhal za ní, tak v cíli a kdo jí předbíhal na trati, tak je na fotkách jako rozmazaná čára na trati.


 • 18.7.2017 Protože špatných zpráv není nikdy dost, tak vám musím sdělit, že na Slivenecké sani zavřeli hospodu a jiná v blízkosti startu není. Takže registrace a vyhlášení proběhne pod širým nebem v miniparčíku u startu, odložené věci prý během závodu někdo pohlídá, ale pivo nebude.

 • 16.7.2017 A ještě pár fotek pro připomenutí předchozího závodu na Plešivec.

 • 16.7.2017 Fotografové se v sobotu ve Hvězdonicích činili, takže se můžete podívat ještě na fotky z doběhu do cíle zde a na záběry pořízené převážně na pátém kilometru zde.

 • 15.7.2017 Výsledky závodu Hvězdonice-Ondřejov vloženy do databáze a ke stažení. Bylo výjimečně chladněji, trať po nočním vydatném dešti mokrá, hlavně na úvodním kilometru bylo hodně bláta pár louží si uzurpovalo celou šířku cesty. Přes méně vlídné počasí byla slušná účast - 92 běžců. Zuzana Krchová překonala skoro o minutu traťový rekord Heleny Poborské z roku 2012. Fotky od Martina Digmayera z hrbů za prvním kilometrem najdete zde.


 • 13.7.2017 Jedno upozornění od Obíka k sobotním Hvězdonicům:
  Vážení a milí, kdo se chystáte na Hvězdonice-Ondřejov, dovoluji si upozornit, že u startu na Meridě bude stejně jako loni probíhat též 54.roč. slavného nohejbalového turnaje Merida cup což kromě pěkný podívaný též znamená zvýšený dopravní ruch. Tímto tedy apeluji, kdo jenom trochu můžete, použijte k dopravě na závod veřejnou dopravu (odjezdy vlaků od Prahy a Benešova v propozicích), kolo, kanoi apod... vyhnete se tak komplikacím s ustájením svého plechového oře...
  Díky, za pořadatele Obik

 • 11.7.2017 Výsledky závodu Lochovice-Plešivec vloženy do databáze a ke stažení. Počasí se opět vydařilo, bylo polojasno a na plešivecké poměry ještě celkem přijatelná teplota. Trať v dobrém stavu, suchá. Díky tomu (a samozřejmě tomu, že závod je součástí i českého a brdského poháru) byla i účast vysoká - 171 běžců, více jich bylo jen v letech 2007 a 2013, kdy se závod běžel jako MČR veteránů.

 • 9.7.2017 Video z Plešivce od Martina Turka najdete zde.


 • 26.6.2017 Vloženy propozice závodu Hvězdonice-Ondřejov. Registrace na tento závod je standardně přístupná v sekci ZÁVODY, kde najdete i odkaz na seznam přihlášených, nebo přímo zde. Zaregistrujte se prosím do pátku 14.7. 20:00 hod., pak Obík vytiskne listiny a zbytek se bude muset dopisovat ručně na místě před startem.

 • 22.6.2017 Vloženy propozice závodu Lochovice-Plešivec. Zároveň připomínám, že registrace na tento závod je standardně přístupná v sekci ZÁVODY, kde najdete i odkaz na seznam přihlášených, nebo přímo zde. Účastníci Brdského poháru se mohou hlásit i přes stránky Brdského poháru, zafunguje obojí.

 • 18.6.2017 Výsledky závodu Ivčin kopeček vloženy do databáze a ke stažení. Počasí se vydařilo, bylo polojasno, sice až zbytečně teplo, ale na červen to ještě bylo přijatelné, Trať v dobrém stavu, suchá. To pomohlo Petrovi Pechkovi a Vlaďce Hrstkové výrazně vylepšit traťové rekordy na pozměněné trati (od roku 2015). Fotky od Eleny Truhlářové najdete zde.


 • 11.6.2017 Výsledky závodu Běh na Petřínskou rozhlednu vloženy do databáze a ke stažení. Počasí se vydařilo, bylo pěkně slunečno, ale na červen ne moc teplo. Fotky od Martina Digmayera najdete zde.


 • 6.6.2017 Výsledky závodu Jarov-Károv vloženy do databáze a ke stažení. Počasí nic moc, zataženo, 20 stupňů a vysoká vlhkost vzduchu - prostě prádelna, vlastně to bylo hodně podobné jako loni. Trať samotná byla ale v dobrém stavu, místy vlhká, ale žádné velké bláto. Trať byla kvůli posunutému startu asi o 30m kratší, takže pro porovnání s minulými lety si musíte připočíst cca 7-10 vteřin (podle výkonnosti). Běžců přišlo zase trochu míň než v posledních letech, chyběli hlavně mladí chrti.

 • 5.6.2017 Fotky ze včerejšího závodu Jarov-Károv najdete zde. Záběry z trati pořídil Jarda Macák přibližně na konci prvním kilometru.


 • 28.5.2017 Pořadatelé dnes byli rychlí, takže už máme výsledky závodu Dobývání Dívčích hradů. Počasí se vydařilo až moc, z 25 stupňů na slunci už byl nadšený málokdo. Trať ale byla ve velmi dobrém stavu, závěrečná polňačka suchá a rovná a to spolu s mírným větrem do zad pomohlo dobrým časům. Petr Pechek zaostal 12 vteřin za svým vlastním rekordem z roku 2010, Vlaďka Hrstková pak jen 6 vteřin za 17 let starým časem Jany Mostecké. Účast o něco nižší než v posledních letech, ale na víkendový závod slušná. Fotky především z doběhu a vyhlášení od Eleny Truhlářové a jejího pomocného štábu najdete zde, fotky od Martina Digmayera z náběhu na závěrečnou polňačku a také z vyhlášení zde.


 • 10.5.2017 Výsledky závodu Vrané-Zvole vloženy do databáze a ke stažení. Přes nejistou předpověď bylo nakonec celkem příjemně - teplota cca 14 stupňů, lehký protivítr, oblačno. Trať ve spodní části místy těžká rozblácená, nahoře naopak v dobrém stavu. Účast byla letos trochu slabší - 66 běžců. Co chybělo na kvantitě, to dohnala kvalitou Vlaďka Hrstková, které o vteřinu překonala traťový rekord Lenky Šibravové z roku 2009.


 • 9.5.2017 Než budou výsledky z Vraného, tak se zatím můžete aspoň podívat na fotky ze závěru prudkého stoupání.

 • 4.5.2017 Pozor změna: prezentace a zázemí sobotního závodu Vrané-Zvole bude v hostinci Pod radnicí (Březovská 164), tzn. blíž startu, tam co bývala dříve, do roku 2014. Odkaz na mapu najdete zde. Nahoru k sokolovně se tedy nesápejte.

 • 2.5.2017 Připomínám, že už jsou otevřeny registrace na závod Vrané-Zvole. Dostanete se na ně standardně přes sekci ZÁVODY, kde najdete i odkaz na seznam přihlášených, nebo přímo zde.

 • 28.4.2017 Další fotky ze závodu Jardův Kopec najdete zde a zde.

 • 26.4.2017 Výsledky závodu Jardův kopec vloženy do databáze a ke stažení. Byla příjemná běžecká teplota cca 14 stupňů, trochu větrno, zataženo. Trať suchá, ale ve druhé půlce víc hrbolatá než obvykle. Přišlo 132 běžců, to je druhá nejvyšší účast v historii. Zásluhou Petra Pechka jsme se zase po 6-ti letech dočkali času pod 8 minut, ale rekord Honzy Hřícha z roku 2003 byl daleko. Hrozící déšť přišel přesně podle předpovědi až při tradičním opékání buřtů a doplňování tekutin. Fotky ze závodu od Eleny Truhlářové najdete zde.


 • 26.4.2017 Po včerejším běhu Jardův kopec zůstala u registrace bílá bunda (viz. foto dole). Právoplatný majitel se o ni může přihlásit u Jany Požgayové (tel. 608077360).


 • 23.4.2017 Výsledky závodu Komořany-Čihadlo vloženy do databáze a ke stažení. Oproti jiným rokům museli běžci čelit spíš chladu, teplotu okolo sedmi stupňů podpořil studený severní vítr. Naštěstí foukal většinou do zad. Trať byla prakticky suchá, proti minulým letům beze změny. Účast tradičně vysoká - 122 běžců, pomáhá jí ale i zařazení závodu do seriálu SABZO. Časy vítězů byly na úrovni, zejména v ženách čas Vlaďky Hrstkové, která zaostala jen 15" za rekordem Kamily Gregorové. Pár fotek ze startu a z tomboly od Ivy Digmayerové najdete zde.


 • 10.4.2017 Video z doběhu závodu Davle-Nová Březová od Vládi Ondry najdete zde. Pár fotek rovněž z doběhu zde.

 • 5.4.2017 Jsou otevřeny registrace na závody Komořany-Čihadlo a Jardův kopec. Dostanete se na ně standardně přes sekci ZÁVODY, kde najdete i odkaz na seznam přihlášených, nebo přímo zde a zde.

 • 4.4.2017 Vloženy aktualizované propozice závodu Jardův kopec. Je tam upozornění na změnu místa odjezdu autobusů z Dejvické.

 • 3.4.2017 Výsledky závodu Davle-Nová Březová vloženy do databáze a ke stažení. Po ranní přeháňce bylo příjemné teplé jarní počasí, slunečno, nefoukalo. Trať většinou suchá, jen v prvním kopci trochu bláta. Letos se už zase běžela trať v plné délce, takže kdo v rozpacích koukáte na své loňské časy, tak nemusíte zoufat, loni to bylo o 30-50 vteřin kratší. Mladých chrtů se tentokrát moc nedostavilo, takže žádné úžasné časy jsme mezi muži neviděli a snadno zvítězil Tomáš Šťastný, který se vyklusával po sobotním půlmaratónu. V ženách předvedly solidní výkony Vlaďka Hrstková a Zuzana Krchová, ale i tam to bylo od traťáku daleko. Fotky mám zatím jen od Eleny Truhlářové, která fotila za běhu a občas se jí vyčerpáním třásla ruka, najdete je zde.


 • 13.3.2017 Dnes byla otevřena registrace na závod Davle-Nová Březová. Dostanete se na ní standardně přes sekci ZÁVODY, kde najdete i odkaz na seznam přihlášených, nebo přímo zde. Standardně budou registrace otevírány až cca 2 týdny před startem konkrétního závodu, abychom pokud možno omezili počet případů, kdy se někdo přihlásí dlouho dopředu a pak mu do toho něco vleze.

 • 26.2.2017 Výsledky závodu Běh na Čerčanský Chlum vloženy do databáze a ke stažení. Bylo netypické čerčanskochlumské počasí, žádný sníh a led, trať většinou suchá, slunečno. Toho využili Martin Semrád, který překonal letitý traťový rekord Pepy Podušky a Vlaďka Hrstková, která přepsala o něco méně letitý ženský rekord Heleny Poborské. Účast byla tradičně hojná - 153 běžců. Fotky od Martina Digmayera z trati nejdete zde. Fotky závodníků polehávajících v cíli nebo k cíli supících od Honzy Herdy zde. Video z trati od Honzy Hostičky můžete shlédnout zde.


 • 6.2.2017 Spustili jsme registraci na Běh na Čerčanský Chlum. Dostanete se na ní buď přes sekci ZÁVODY nebo přímo zde. Registrace přes web slouží k urychlení registrace na místě a taky aby pořadatel i běžci měli představu, kdo asi přijde, na koho se těšit či naopak netěšit :-). Platit budete až na místě při vyzvedávání startovního čísla. Hlašte se prosím až když se rozhodnete, že na závod opravdu pojedete, ať seznam přihlášených co možná nejvísc odpovídá skutečnosti. Přihlášení předem není povinné, ale je žádoucí. Seznam přihlášených si můžete prohlédnout opět bu´d přes sekci ZÁVODY nebo pro Čerčanský Chlum přímo zde.

 • 9.1.2017 Zdravím všechny v novém roce a jako každý rok tu mám rozpis závodů dalšího ročníku Kopce, tentokrát už s pořadovým číslem 24. V seriálu je stejných 20 závodů jako loni, většinou v podobných termínech. Trochu se jako obvykle posouvá Petřínská rozhledna i se svým časným startem, tentokrát na červen. Vrané-Zvole bude letos začátkem května, Zbraslavská Závist už poslední sobotu v srpnu, aby nekolidovala s MS veteránů na Slovensku. Listonšův krpál jsme po dohodě s organizátory bajkových Transbrodů přeložili na sobotu, takže se letos po oblíbených serpentinách snad zase proběhnete. Podrobnosti k jednotlivým závodům najdete v sekci ZÁVODY.

  Aby byla aspoň nějaká změna, tak na většinu závodů bude letos možné se registrovat elektronicky předem, vyzkoušíme to na Čerčanském Chlumu, registrace bude otevřena začátkem února. Organizátorům to urychlí registraci na místě, získají představu, kolik přijde lidí a nebudou komolit vaše jména atd. Závodníci se zas budou moci podívat, na kterého oblíbeného prestižního soupeře nebo známého se mohou těšit.

  Ještě všem doporučuji přečíst si aktualizovaná pravidla v sekci O SERIÁLU, ať se vyhnete nějakému nepříjemnému překvapení. Ale v podstatě jde hlavně o to chodit na závody včas, běžet s číslem a startovat se svou kategorií.

  Za Spolek KOPEC:
  Petr Schovánek

 • 19.12.2016 Další fotky z běhu Okolo Hostivařské přehrady, tentokrát z trati od Ivy Kratochvílové, najdete zde.

 • 5.12.2016 Ještě jsem ve svém mobilu našel pár dalších fotek z doběhu Hostivařské přehrady, můžete se na ně podívat zde.

 • 5.12.2016 Celkové oficiální výsledky Kopce 2016 najdete zde. K nim patří i tradiční zhodnocení a závěrečné slovo za spolek Kopec od Marušky Pštrossové a Petra Nováka:

  Kamarádi a přátelé kopců,

  letošního 23. ročníku se celkem zúčastnilo 2 088 závodníků, což je o 77 běžců více než loni. Jako tradičně bylo nejlepších 10 závodů započítáváno do celkového pořadí.
  Stejně jako v loňském roce bylo nejvíce běžců na závodě Čerčanský Chlum - 172, i přes zimní únorový termín je tady poslední roky velká účast. Dále následují Lochovice – Plešivec 165 běžců a na třetím pomyslném místě se umístila Petřínská rozhledna ze 150 závodníky.

  Nejvyšší možný počet bodů a suverénní vítězství ve svých kategoriích získali:

  Martin Semerád – kat. Junioři
  Petr Pechek – kat. M 20-39 let
  Antonín Rektor – kat. 40-49 let
  Tomáš Rychecký – kat. M 50-59 let
  Libuše Vlachynská – kat Ž 45-54 let
  Helena Vavrušová – kat. Ž 55 a více let

  Všem vám gratulujeme ke skvělým výkonům.

  Všech 20 závodů letos odběhli dva pilní běžci a to :Tomáš Rychecký a Jaromír Doležal.

  Do nového roku 2017 vám přejeme hodně zdraví, štěstí a sportovních úspěchů. Těšíme se s vámi na shledanou v Čerčanech v sobotu 25.2.2017 při „ Běhu na Čerčanský Chlum“.


 • 5.12.2016 Výsledky závodu Okolo Hostivařské přehrady, po kterém jako obvykle následovalo vyhlášení výsledků letošního seriálu běhů do vrchu, najdete zde. Počasí bylo trochu mrazivé, ale nefoukalo a hřálo slunce. Petr Pechek potvrdil bez problémů své vítězství z Kopců, z žen byla jasně nejrychlejší Petra Kotlíková. Fotky ze závodu a následného vyhlášení Kopce 2016 od Veroniky Jirouškové, Eleny Truhlářové a Jany Požgayové najdete zde, zde a zde.

 • 12.10.2016 Výsledky závodu Z Dobřichovic na Šraňk vloženy do databáze a ke stažení. Poslední závod letošního ročníku se konal za typického podzimního počasí - dole nevlídno, zima a mlha, ale nahoře slunečno. S náročnou tratí si nejlépe poradili loňský vítěz Martin Semerád a Vlaďka Hrstková, která překonala traťový rekord Lenky Borovičkové z loňského roku. Fotky od Martina Digmayera najdete zde, další fotky od Jardy Macáka zde.


 • 27.9.2016 Vloženy propozice závodu Z Dobřichovic na Šraňk.

 • 12.9.2016 Výsledky závodu Listonošův krpál vloženy do databáze a ke stažení. Závod se z důvodu bajkových závodů v okolí Zvole konal na náhradní trati - po trase závodu Jarov-Károv. O potřebné zpestření se tentokrát postaralo stádečko poníků v protisměru, které nabídlo samotnému řediteli závodu možnost předvést skok přes zděšeného koně na šíř, bohužel ji nevyužil. Vše důležité můžete vidět na videu od Honzy Hostičky, kamera byla kousek za lávkou po druhém kilometru. Fotky od Martina Digmayera najdete zde.


 • 7.9.2016 Fotky z doběhu Zbraslavské Závisti od Simony Pohlové najdete zde.

 • 5.9.2016 Video z doběhu Zbraslavské Závisti od Honzy Hostičky najdete zde. Fotky z průběhu okolo prasátek a z vyhlášení najdete zde.


 • 3.9.2016 Výsledky závodu Zbraslavská Závist vloženy do databáze a ke stažení. Předpověď počasí slibující 30 stupňů se naštěstí nevyplnila, bylo tak 25 a hlavně pod mrakem, takže podmínky relativně dobré, trať byla suchá a nefoukalo. Zásluhou Petra Pechka a Petry Kotlíkové se dostaly traťové rekordy mužů i žen na úroveň, která se jejich následovníkům bude už špatně překonávat, takže asi budeme příště muset pozvat nějaké Keňany. Po loňském extempore s Fabií na pěšině ve svahu byl letos průběh závodu mnohem klidnější, až nezáživný. Nepomohlo ani sršní hnízdo instalované metr od cílové čáry. Sršně byly líné a nepodařilo se nám je vyprovokovat k nějaké akci. Fotky uveřejním hned až nějaké seženu.

 • 26.8.2016 Výsledky závodu Běh na Červenou horu vloženy do databáze a ke stažení. Příroda si vzpomněla, že ještě letos nebyla pořádná vedra a na závěr srpna si do Štěchovic připravila teploty blížící se třícítce. Naštěstí už z větší části nebyla trať na slunci, takže to nebylo takové trápení, ale traťový rekord Petra Losmana a Davida Kunčara Petru Pechkovi o 15 vteřin odolal. Vosy a sršně letos pořadatelé zase neobjednali, takže adrenalinový zážitek se tentokrát nekonal. Fotky z doběhu najdete zde.

 • 26.8.2016 Video z včerejší Červené hory od Honzy Hostičky najdete zde. Záběry jsou pořízeny kousek za prvním kilometerm před krátkou mezirovinkou. Fotky z vyhlášení od Honzy Flakse najdete zde.

 • 22.8.2016 Výsledky závodu Okolo Štěchovického pokladu vloženy do databáze a ke stažení.

 • 17.8.2016 Vloženy propozice závodu Běh na Červenou horu.

 • 5.8.2016 Výsledky závodu Draháňská rokle-Ládví vloženy do databáze a ke stažení. Závodu výjimečně přálo počasí - bylo zataženo a jen něco málo přes 20 stupňů, takže nebylo takové horko jako obvykle a závodníkům překáželo jen trochu víc bláta na prvním kilometru. Do cíle doběhlo 133 běžců, což je výrazný rekord.

 • 4.8.2016 Na včerejší Draháňskou rokli vás včera přišlo moc, takže výsledky jsem ještě nedostal, ale můžete se zatím podívat aspoň na fotky od mého stále ještě neprovozuschopného pana bratra Milana ze zatáčky cca 800m před cílem - najdete zde. Pár fotek z doběhu od Honzy Flakse najdete zde.


 • 30.7.2016 Udělal jsem další opravu výsledků z Cukráku, běžci s vyššími startovními čísly si tím polepšili o 10". Ve dvou případech to mělo vliv i na pořadí (kategorie M20-39 a M40-49). Pokud ještě někomu nesouhlasí výsledný čas, tak mi napište.

 • 27.7.2016 Opraveny výsledky z Cukráku, bohužel pořád tam některým lidem nesouhlasí výsledný čas s vlastním měřením o cca 10". Pravděpodobně došlo k posunu startovních časů ještě pro nějakou část startovního pole a potřebujeme zjistit rozsah. Kdo jste si měřil čas, pošlete mi prosím na mail
  info, jestli váš čas v řádu 10 vteřin souhlasí nebo ne. Díky.

 • 27.7.2016 Výsledky závodu Běh za Sliveneckou saní vloženy do databáze a ke stažení. Závodu předcházel krátký déšť, který vylepšil podmínky a dopomohl Petrovi Pechkovi k překonání 6 let starého traťového rekordu Davida Kunčara. Účast na závodě opět překročila stovku běžců, premiéru v roli ředitele závodu s úspěchem absolvoval Honza Hostička. Fotky od Ivy Hostičkové najdete zde. Video ze závodu najdete zde.


 • 25.7.2016 Fotky ze závodu Kazín-Cukrák přibližně z poloviny trati najdete zde.

 • 24.7.2016 Výsledky závodu Libeř-Radlík vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za nepříjemného dusného a teplého počasí za rekordní účasti 89 běžců. Fotky ze závěru nejdelšího stoupání od Martina Digmayera nejdete zde, fotky z doběhu do cíle od Milana Schovánka zde. Video z cíle, které natáčel sedmiletý syn pana ředitele závodu Dan Rychecký, najdete zde.

 • 21.7.2016 Výsledky závodu Kazín-Cukrák vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za teplého počasí, trať byla suchá. Petr Pechek a Zuzana Tučanová překonali vlastní 3 roky staré traťové rekordy.

 • 21.7.2016 Video z Cukráku od Honzy Hostičky najdete zde.

 • 20.7.2016 Ještě tu máme ze sobotních Hvězdonic pár fotek z úvodního kilometru od Pavla Strejčka.

 • 16.7.2016 Vloženy propozice závodu Běh za Sliveneckou saní.

 • 16.7.2016 Výsledky závodu Hvězdonice-Ondřejov vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za příznivého počasí, polojasno, ale ne horko, vadil jen mírný protivítr. Na prvním kilometru bylo jako obvykle místy bláto, ale pak už byla trať v dobrém stavu. O jednoho běžce byl překonán loňský účastnický rekord. Naši stálí a osvědčení reportéři se mazaně domluvili, takže máme sice dost fotek i video, ale prakticky všechno je jen z doběhu a vyhlášení. Fotky nejdete zde a zde. Video od Honzy Hostičky najdete zde.


 • 13.7.2016 Výsledky závodu Lochovice-Plešivec vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl jako už mnohkrát za velmi teplého počasí, ale zřejmě díky zařazení i do Brdského poháru byla účast závodníků velmi vysoká, vyšší byla jen v letech 2007 a 2013, kdy byl závod zároveň mistrovstvím ČR v běhu do vrchu.


 • 11.7.2016 Video z Plešivce od Honzy Hostičky najdete zde. Procento chodců je tam vyšší než obvykle, nevím, jestli za to mohlo vedro nebo zvlášť zlomyslné umístění kamery za nejprudčí kopec.

 • 8.7.2016 Vloženy propozice závodu Hvězdonice Ondřejov. Podle sdělení Honzy Oberlandera je trať v dobrém stavu, jen na 1.km trochu rozježděná od lesáků s pár bažinkami, ale ty jsou tam prakticky každý rok. Jinak je prý na Meridě volejbalový turnaj, takže na příjezdové cestě bude asi větší šrumec než obvykle, tak nejezděte na poslední chvíli.

 • 20.6.2016 Výsledky závodu Ivčin kopeček vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za teplého počasí a velmi slušné účasti 73 startujících. Celkovým vítězem mezi muži se stal čtyřicátník Tonda Rektor, v kategorii žen Iva Milesová výrazně překonala loňský ustavující traťový rekord Vlaďky Hrstkové.

 • 19.6.2016 Vloženy propozice závodu Lochovice-Ple3ivec.

 • 14.6.2016 Výsledky závodu Vrané-Zvole vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za příjemného počasí, polojasno, cca 23°C, v závěru slabý protivítr, trať suchá. 90 startujících je nárůst proti posledním rokům, pouze v letech 2000 a 2002 bylo startujících více. Vítězná žena Petra Kotlíková zaostala jen 6 vteřin za traťovým rekordem Lenky Šibravové z roku 2009. Fotky ani video žádné nemám, takže si aspoň tentokrát každý může myslet, že na trati vypadal elegantně :-).

 • 13.6.2016 Vloženy propozice závodu Ivčin kopeček.

 • 6.6.2016 Ještě tu máme ze včerejšího závodu (resp. z pití piva po závodě) pár fotek od Veroniky Jirouškové a Honzy Flakse.

 • 5.6.2016 Výsledky závodu Dobývání Dívčích hradů vloženy do databáze a ke stažení. Bylo slunečno, trochu tepleji (cca 23°C), vítr zanedbatelný. Přišlo rekordních 109 závodníků, takže nejlepší trojice (Petr Pechek, Jan Pokorný a Martin Semerád) se asi bála ušlapání a tak uháněla strašně rychle. Traťový rekord Petra Pechka z roku 2010 sice o 6" odolal, ale historicky se jedná o 2., 3. a 6. nejrychlejší čas na této trati, navíc v pěkném napínavém souboji. Ostatní většinou běželi samozřejmě také dobře, ale mají smůlu, protože zdejší bulvární tisk se zajímá jen o elitu - tak třeba to napravím příště :-). Fotky od Mirka Kratochvíla z doběhu a z vyhlášení najdete zde. Fotky od Eleny Truhlářové, také většinou z vyhlášení, najdete zde. Video od Honzy Hostičky ze závěrečné louky cca 300m před cílem najdete zde.


 • 1.6.2016 Výsledky závodu Jarov-Károv vloženy do databáze. Závod proběhl za nepříjemného dusného počasí, trať po nočním dešti mokrá, místy hlubší bláto.


 • 30.5.2016 Výsledky z Jarova bych měl dostat během dnešního dne. Zatím se můžete podívat na video z doběhu od Honzy Hostičky a pár fotek z pohledu závodníka od Eleny Truhlářové.

 • 4.5.2016 Další fotky z Jardova kopce, tentokrát od Petra Březiny najdete zde. Většina fotek je z konce prudčí části stoupání asi ve třetině trati.

 • 30.4.2016 Výsledky závodu Jardův kopec vloženy do databáze a ke stažení. Třebaže mraky vypadaly všelijak a místy v Praze i sněžilo, lokální mikroklima Šáreckého údolí zajistilo krásně suchou trať. Bylo sice trochu chladněji a studený vítr, ale u pravidelného večerního zhodnocení u ohně jsme se zase zahřáli. Přes chladnější počasí dorazilo 121 závodníků, což je druhá nejvyšší účast v historii tohoto závodu. Fotky ze závodu najdete zde a zde.


 • 29.4.2016 Video z Jardova kopce od Honzy Hostičky najdete zde. Vaší pozornosti by neměl uniknout hlavně poslední běžec v záběru ve druhém videu. Je to malý Hišam, zvaný též Dan Rychecký, který včerejším dnem zahájil svoji nadějnou kariéru vrchaře a rázem má třeba v historických tabulkách juniorů víc bodů než jeho zatím slavnější tatínek :-).

 • 26.4.2016 Po nedělní Petřínské rozhledně zase zbyly 2 bundy (bílá dámská Crivit a černá). Má je u sebe Jana Požgayová a přinese je ve čtvrtek na Jardův kopec.

 • 25.4.2016 Po úterním běhu Komořany-Čihadlo zase zbylo pořadatelům pár svršků (viz. foto dole). Právoplatní majitelé se o ně mohou přihlásit u Jarmily Zeidlerové (tel. 606242223).


 • 25.4.2016 Výsledky závodu Běh na Petřínskou rozhlednu vloženy do databáze a ke stažení. Na fotkách to vypadá, že bylo krásně, ale pohled klame, byla docela kosa (cca 5 stupňů) a foukal silnější vítr. Trať suchá a důkladně značená, takže ve spleti petřínských cestiček ani nikdo nezabloudil. Přes nelidskou hodinu startu přišlo 150 běžců, čímž se účast výrazně přiblížila rekordním ročníkům 2013 a 2014, kdy se ale ještě mohlo běžet v odpoledních hodinách. Fotky od Eleny Truhlářové z pohledu závodníka najdete zde. Kdo byl chytrý a běžel s ní, tak je samozřejmě na fotkách vícekrát. Fotky od Miloše Vaňka najdete zde.


 • 21.4.2016 Výsledky závodu Komořany-Čihadlo vloženy do databáze. Závod proběhl za chladnějšího větrného počasí, trať byla suchá.


 • 20.4.2016 Než budou výsledky závodu Komořany-Čihadlo, tak se zatím můžete podívat na video z přeběhu potoka a následného terénního schodu od Honzy Hostičky. Dále máme fotky od Veroniky Jirouškové z prezentace, startu a závěrečného zhodnocení závodu.

 • 5.4.2016 Opraveny výsledky závodu Davle-Nová Březová v kategorii Muži 20-39.

 • 3.4.2016 Výsledky závodu Davle-Nová Březová vloženy do databáze a ke stažení. Bylo ideální počasí, slunečno, ale ještě ne horko, trať suchá a většinou lehký vítr v zádech. Toho dokonale využil vítězný Petr Pechek, který zaběhl o 34" lepší čas než je jeho vlastní 10 let starý traťový rekord. Trať byla bohužel z důvodu stavebních prací na nádraží o cca 130m zkrácena, takže se to jako nový rekord počítat nedá, což je škoda, protože běžel opravdu rychle. Fotky od Pavla Kolbaby ze závěru prvního kopce najdete zde. Pár fotek z prezentace a vyhlášení od Veroniky Jirouškové najdete zde. Video od Honzy Hostičky z druhého kopce najdete zde. Skrytá kamera odhalila, že hodně běžců nejen že neběží s úsměvem ve tváři, ale někteří se dokonce místo závodění jen tak procházejí. Také došlo k vážnému narušení soukromí okolo jdoucího psa, tak doufám, že nebudeme donuceni video smazat :-).


 • 24.3.2015 Vloženy aktualizované propozice závodu Jardův kopec. Vzhledem k charakteru trati nebude z bezpečnostních důvodů povolen start běžců se psy.

 • 17.3.2016 Podle informací od Vládi Ondry bude v době konání závodu Davle-Nová Březová rekonstruována místní železniční trať. Samotný závod to neovlivní, ale počítejte s komplikovanější hromadnou dopravou (náhradní autobusy) a s omezenou možností parkování na nádraží v Davli.

 • 14.3.2016 Pár fotek z Běhu na Čerčanský Chlum z Benešovského deníku většinou z prostoru startu a prezentace najdete zde.

 • 29.2.2016 Záznam z cílové kamery z Běhu na Čerčanský Chlum od Honzy Hostičky najdete zde.

 • 29.2.2016 Tak ještě jedna oprava v kategorii Muži 60-69 :-)

 • 29.2.2016 Číslo 180 se nám už přihlásilo, takže jsme doplnili výsledky v kategorii Ženy 20-34 do databáze i do xls souboru a všechny kategorie už jsou snad kompletní.

 • 28.2.2016 Výsledky závodu Běh na Čerčanský Chlum vloženy do databáze a ke stažení. V jedné z ženských kategorií jsou výsledky neúplné, protože běžkyně s číslem 180 (viz. foto dole) se nezaregistrovala a známe sice její čas (25:05), ale neznáme jméno a kategorii - tímto ji prosím, aby se nám někomu ohlásila (kontakty jsou na této stránce úplně dole), ať můžeme výsledky zkompletovat. Účast byla opět vysoká, přes 170 závodníků. Vítězný Petr Pechek využil relativně příznivých podmínek a překonal časem 17:37 nejrychlejší čas dosažený na Chlumu v zimním období.


 • 28.2.2016 Po závodě na Čerčanský Chlum zůstalo v šatně pár věcí (viz. foto dole). Právoplatní majitelé se o ně mohou přihlásit u Jarmily Zeidlerové (tel. 606242223).


 • 26.2.2016 Zítra začíná další ročník Kopce během na Čerčanský Chlum. Předpověď slibuje pěkné počasí, žádná vánice se asi letos konat nebude, ale protože je to hodně vysoký kopec, tak nejenže hrozí nedostatek kyslíku, ale na vršku je dnes i sněhový poprašek, tak s tím počítejte při výběru bot. Fotku z prostoru cíle poslala Jarmila Zeidlerová.


 • 7.1.2016 Zdravím všechny v novém roce a jako každý rok tu mám rozpis závodů dalšího ročníku Kopce, tentokrát už s pořadovým číslem 23. V termínovce máme opět 20 závodů, dokonce úplně stejných jako loni, jen zase jinak zpřeházených. Petřínská rozhledna se po roce vrací k jarnímu termínu, čas startu bohužel zůstává pro mnohé nepříjemně časný (9:15), ale jindy nás prostě na rozhlednu nepustí. Listonšův krpál odputoval postupně až na září a Vrané-Zvole se po loňské zdařilé dubnové epizodě vrací k zavedenému červnovému termínu, aby závodníci dostali větší žízeň. Ostatní závody jsou víceméně ve svých obvyklých termínech. Podobně jako loni je hodně závodů nahuštěno v červenci, tak na to myslete, až budete plánovat svou dovolenou. Slivenecké saně se nakonec ujal zkušený závodník Honza Hostička, takže je určitá šance, že se z toho nestane orientační závod. Počasí teď tréninku moc nepřeje, tak si pěkně odpočiňte, ať nejste na Chlumu moc unavení.

  Za Spolek KOPEC:
  Petr Schovánek

 • 9.12.2015 Jak už mnozí z vás slyšeli při sobotním vyhlášení Kopců, hledáme nového ředitele/pořadatele závodu Běh za Sliveneckou saní. Prosíme tedy případné zájemce, aby nezávazně kontaktovali nejlépe přímo Jarmilu Zeidlerovou, která dosud Saň pořádala, nebo kohokoliv jiného z Kopců (kontakty jsou na úvodní stránce úplně dole). Všechno potřebné vysvětlíme, nutností je ale určitá zodpovědnost, spolehlivost a samozřejmě taky trochu nadšení, protože je to dost práce a odměnou bývá pouze spokojenost závodníků.

 • 9.12.2015 Další fotky z vyhlášení Kopců 2015, tentokrát od Jitky Horké, najdete zde.

 • 7.12.2015

  Příznivci a účastníci běhání do kopců,

  v letošním 22. ročníku soutěže vás nahoru do cíle všech dvaceti závodů, vyběhlo celkem 2011 (v loňském roce 2099). Ze všech výsledků vám bylo nejlepších 10 započítáno do konečného pořadí soutěže.
  Stejně jako loni byla nejvyšší účast při úvodním běhu na Čerčanský Chlum – 172 běžců! Následují běhy Komořany-Čihadlo: 143 běžců a Jardův Kopec: 134 běžců. Překvapila nás nízká účast v běhu na Petřínskou rozhlednu (79 běžců), která byla zřejmě zapříčiněna změnou termínu závodu, ale na víkendový ranní termín si prostě musíme zvyknout, jinak to nejde.
  Nejvyšší možný počet bodů: 150 získali a ve svých kategoriích s přehledem zvítězili:
  Petr Soukup - kat.M50-59 let
  Jan Svoboda - kat.M70 a více let
  Helena Vavrušová - kat.Ž45-54 let
  Karla Mališová - kat Ž55 a více let
  všem gratulujeme za skvělé výkony.
  Všech dvaceti závodů se letos zúčastnili: Jiří Chmela a Václav Krejsa.
  Přejeme vám všem hodně zdraví, štěstí a sportovních úspěchů v příštím roce 2016, zůstaňte nám příznivě nakloněni a my se budeme i nadále snažit, aby se vám naše závody líbily.
  Již tradičně se těšíme na shledání s vámi v Čerčanech 27. 2.2016 při „Běhu na Čerčanský Chlum“.

  Za Spolek KOPEC:

  Marie Pštrossová & Petr Novák


 • 7.12.2015 Výsledky závodu Okolo Hostivařské přehrady, po kterém jako obvykle následovalo vyhlášení výsledků letošního seriálu běhů do vrchu, najdete zde. Počasí bylo typicky prosincové - sluníčko, teplo a po sněhu ani stopy, takže přišlo rekordních 116 běžců a běžkyň. Honza Hostička stylově potvrdil své vítězství z Kopců, z žen byla nejrychlejší Gabriela Loskotová. Fotky ze závodu a z následného vyhlášení Kopce 2015 od Veroniky Jirouškové, Eleny Truhlářové a Jardy Macáka najdete zde, zde a zde.

 • 2.11.2015 Do sekce download vloženy celkové výsledky Kopce 2015. Žlutě a modře označení závodníci, t.j. ti, kteří se umístili v kategorii do 6.místa a zároveň splnili podmínku účasti v nejméně 5 závodech, budou slavnostně vyhlášeni 5.12. po skončení Běhu okolo Hostivařské přehrady. Na tento běh i na vyhlášení v hospodě na stadionu jsou samozřejmě zváni i všichni ostatní.

 • 31.10.2015 Další fotky ze závodu Z Dobřichovic na Šraňk, tentokrát od Veroniky Jirouškové, najdete zde. Většina fotek je z trati, kousek před začátkem prudkého asfaltového stoupání.

 • 26.10.2015 Pár fotek ze závodu Z Dobřichovic na Šraňk od Eleny Truhlářové z pohledu účatníka závodu najdete zde.

 • 25.10.2015 Výsledky závodu Z Dobřichovic na Šraňk vloženy do databáze a ke stažení. Počasí nám celkem přálo, sice bylo zataženo, ale nepršelo, nefoukalo a teplota okolo 10 stupňů. Trať byla náročná - prudká stoupání, místy klouzavé kořeny či kameny, ale v tomhle období to asi úplně suché nebude nikdy. Na první ročník přišlo až nečekaných 81 běžců, Martin Semerád a Lenka Borovičková na mírně změněné trati výrazně překonali traťové rekordy z nultého ročníku. Závod se vydařil, bylo to důstojné zakončení letošního ročníku kopců.


 • 09.10.2015 Vloženy propozice posledního letošního závodu našeho seriálu Z Dobřichovic na Šraňk. Trasu závodu najdete buď v sekci Propozice nebo zde. Určitě si nenechte závod ujít, bude to důstojný závěr roku, profilem možná nejtěžší z celého seriálu.

 • 16.9.2015 Opraveno bodování závodu Běh na Petřínskou rozhlednu v kategorii juniorů.

 • 14.9.2015 Výsledky závodu Běh na Petřínskou rozhlednu vloženy do databáze a ke stažení. Počasí se vydařilo, takže z rozhledny měli závodníci pěkný výhled na Prahu. Škoda, že letos přišlo méně běžců než minulé roky, posun na časné nedělní ráno účasti neprospěl, ale bohužel uzavření rozhledny pro veřejnost v pro nás vhodnější dobu není možné. Fotky z rozklusu, trati a tomboly od Martina Digmayera najdete zde. Další fotky z trati (těsně před rozhlednou) od Veroniky Jirouškové najdete zde.


 • 8.9.2015 Vloženy propozice závodu Běh na Petřínskou rozhlednu.

 • 7.9.2015 Fotky z trati a vyhlášení Zbraslavské závisti od Honzy Čadila najdete zde. Honza Flaks pak dal dohromady pár dalších fotek převážně z vyhlášení z posledních tří závodů - Zbraslavská Závist, Běh na Červenou horu a Okolo Štěchovického pokladu.

 • 5.9.2015 Výsledky závodu Zbraslavská Závist vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za příjemného běžeckého počasí, nebylo horko, trať byla suchá a tak se sešla rekordní účast 98 běžců a běžkyň. Honza Hostička překonal loňský traťový rekord Davida Kunčara o 20 vteřin. Zpestřením závodu byla Fabie, která proti nám vyjela na lesní pěšině v traverzu nad údolím. Bohužel pozoruhodný výkon řidiče nakonec nebyl korunován úspěchem, závěrečný sjezd k Hálkovu pomníku nezvládl a hasiče čeká náročná vyprošťovací akce. Hospodu nám sice zavřeli, ale zdravé jádro Kopců jsme našli na blízké zahrádce na cyklostezce, což ukazuje, že člověk je tvor přizpůsobivý a dokáže se adaptovat.


 • 31.8.2015 Vloženy aktualizované propozice závodu Zbraslavská Závist. Bohužel nám zavřeli restauraci U Chladů, takže jsme přišli o přirozené zázemí závodu. Musíme tedy přeunout registraci do altánku ve svahu na kraji miniZOO. Je to kousek od parkoviště, necelých 200m od startu směrem po trati (bývá tu myslím i registrace při prosincovém Zbraslavském běhu). Na stejném místě bude i vyhlášení cca ve 12:10. Místo startu se nemění, tzn. na asfaltu z prostranství mezi zavřenou hospodou a nádražím, v nejnižším bodě. V cíli závodu bude jako obvykle voda, na pivo či jiné pochutiny budete muset zajít po vyhlášení do některé ze zahrádek na cyklostezce, nejbližší jsou asi 150m od mostu směrem ke Praze. Připomínám ještě, že startovat se bude ve dvou vlnách - v 10:30 Junioři, M20-39 a M40-49, v 10:40 všichni ostatní.

 • 19.8.2015 Výsledky závodu Běh na Červenou horu vloženy do databáze a ke stažení. Před závodem přestalo pršet, takže se běželo celkem příjemně, teplota cca 19 stupňů. Trať trochu mokrá, v dolní části kluzké předčasně spadané listí. Vosy a sršně nás letos nechaly proběhnout beztrestně, asi jim zvlhla křídla. Přes předpokládanou nepřízeň počasí byla účast 84 běžců a běžkyň druhá nejvyšší v historii závodu. Celkovým vítězem se stal letos již čtyřicetiletý spoludržitel traťového rekordu David Kunčar, mezi ženami byla nejrychlejší Helena Vavrušová.

 • 10.8.2015 Výsledky závodu Okolo Štěchovického pokladu vloženy do databáze a ke stažení. Ochladilo se, takže závodníci zvyklí z posledních dnů na teploty 38 a více se na startu při necelých 30 stupních skoro klepali zimou, naštěstí tam svítilo slunce a v lese, kde nesvítilo, už byli zahřáti pohybem. O příjemné teplotě svědčí i rekordní účast 79 závodníků (pokud si tedy všichni jen vychytrale nemysleli že v takovém vedru nikdo nepřijde a body se budou jen tak válet na zemi). Celkovým vítězem se stal v elitním čase pod 13 minut junior Martin Semerád. Nezvykle těsný byl doběh nejlepších žen, kdy první tři doběhly v rozmezí 7 vteřin, vyhrála Vlaďka Hrstková.

 • 6.8.2015 Výsledky závodu Draháňská rokle-Ládví vloženy do databáze a ke stažení. Teplota při závodě opět atakovala třicítku, což se trochu projevilo na výsledných časech, ale zase byla trať netypicky úplně suchá (prášilo se i z vody v potoce). Přes velké horko byla opět rekordní účast 105 závodníků, pár z nich mělo orientační problémy při odbočce na schody, kterou zakrylo auto.

 • 6.8.2015 Pro připomenutí minulého závodu Kazín-Cukrák si můžete prohlédnout pár fotek (samozřejmě převážně z rautu) od Jitky Dolejšové zde

 • 25.7.2015 Vloženy propozice závodu Běh na Červenou horu.

 • 25.7.2015 Výsledky závodu Kazín-Cukrák vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za extrémně vysoké teploty. Omlouvám se za zpoždění s výsledky, byl jsem pár dnů mimo síť. Ve výsledkách v excelu jsou chyby, vyměním je až dostanu opravenou verzi. Výsledky v databázi by snad měly být v pořádku.


 • 19.7.2015 Výsledky závodu Libeř-Radlík vloženy do databáze a ke stažení. Fotky od Martina Digmayera najdete zde.


 • 12.7.2015 Výsledky závodu Hvězdonice-Ondřejov vloženy do databáze a ke stažení. Trať byla výjimečně suchá a vítr příznivý. Teplota také celkem dobrá - cca 20 stupňů, ale v druhé půlce trati už přímé slunce dokázalo závodníky trochu potrápit. Trať byla nepatrně změněná - v půlce se neběželo přímo po stoupavé louce, ale po souběžné šotolinové cestě za hradbou keřů. Padnul účastnický rekord z loňského roku - běželo 114 závodníků. Závod ovládli 2 junioři - Viktor Šinágl a Martin Semerád ve výborných časech pod 24 minut, až v závěru se mezi ně dokázal vklínit zkušený vrchař Honza Herda. Rovněž Lenka Šibravová zaběhla jeden z historicky nejrychlejších ženských časů a od traťového rekordu ji dělila necelá minuta. Máme poměrně hodně fotek - Honza Herda nafotil startovní pole 1. běhu pár set metrů po startu a v cíli ty, co dobíhali za ním - najdete zde. Fotky od Jardy Macáka z posledního kilometru jsou zde a fotky z vyhlášení od Eleny Truhlářové zde.


 • 10.7.2015 V Pražském deníku vyšla krátká reportáž ze závodu Běh za Sliveneckou saní s několika fotkami.

 • 9.7.2015 Výsledky závodu Běh za Sliveneckou saní vloženy do databáze a ke stažení. Počasí se umoudřilo právě včas, 26 stupňů bylo určitě příjemnějších než 35 v předchozích dnech. Trať byla suchá, nepříjemný byl silnější protivítr na dlouhé rovině podél lesa. Tradičně silná účast opět překročila stovku závodníků. Vítězný Petr Pechek zaostal jen 6 vteřin za traťovým rekordem Davida Kunčara z roku 2010. Fotky od Milana Schovánka najdete zde.


 • 6.7.2015 Výsledky závodu Lochovice-Plešivec vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za extrémně vysoké teploty, kupodivu se našlo více než sto odvážných (či nerozvážných) běžců, kteří se postavili na start náročné trati a poprali se těžce zasloužené body. Fotky od Eleny Truhlářové najdete zde.


 • 23.6.2015 Vloženy propozice závodu Slivenecká saň.

 • 23.6.2015 Výsledky závodu Listonošův krpál vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za relativně chladnějšího a proměnlivého počasí, na startu druhého běhu začalo trochu krápat. Trať byla prakticky suchá, kratičká celoroční bažinka v horní části se dala lehce oběhnout. Letos poprvé byl závod rozdělen do dvou běhů, tím se redukovaly fronty v serpentinách, kde je občas problém předbíhat.


 • 21.6.2015 Než budou výsledky z Listonošova krpálu, tak se zatím můžete podívat na fotky od Eleny Truhlářové a případně si dát dohromady z ofocených prezentačních a cílových listin, jak jste dopadli. Připomínám, že se běželi 2 běhy, takže ti z druhého mají časy o 10 minut posunuty. Oficiální výsledky budou snad brzy.

 • 14.6.2015 Výsledky závodu Ivčin kopeček vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za až moc teplého a slunečného počasí. Až v lese bylo chladněji, ale zase tam bylo trochu bláta, které zapříčinilo pády některých závodníků z čela startovního pole. Zjevně překročili konstrukční rychlost trati. Ta doznala některých změn - úvodní strmé úzké stoupání podél plotu se obíhalo zleva po asfaltu a výběh a seběh za kapličkou byl nahrazen traverzem po louce. Trať se tím prodloužila o cca 200m, profil je trochu lehčí, ale obavy, že bude trať lehká příliš, se moc nepotvrdily. Honza Hostička a Vlaďka Hrstková tedy stanovili nové traťové rekordy. Účastníků bylo tentokrát trochu méně, což je škoda, protože závod se vydařil. Fotky od Eleny Truhlářové z pohledu závodnice najdete zde.


 • 11.6.2015 Další fotky z Jarova, tentokrát z předstartovních příprav, startu a návratu dolů najdete zde

 • 9.6.2015 Fotky ze závěrečného stoupání závodu Jarov-Károv od Štěpána Špringla najdete zde

 • 8.6.2015 Výsledky závodu Jarov-Károv vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za nepříjemně teplého a dusného počasí, trať ale byla suchá a zpočátku pomohl i vítr v zádech. Potěšil rekordní počet závodníků - 95. Celkovým vítězem se stal Martin Semerád ve velmi kvalitním čase pod 12 minut. Fotky od Martina Digmayera (ty z trati jsou po prudčím výšvihu za lávkou na začátku třetího kilometru) najdete zde.


 • 5.6.2015 Vloženy propozice závodu Ivčin kopeček. Dochází ke změně trati v první polovině - obíhá se úvodní prudký úzký výběh podél plotu a bude vynechán i prudký seběh po louce.

 • 4.6.2015 Vloženy propozice závodu Hvězdonice-Ondřejov.

 • 25.5.2015 Výsledky závodu Dobývání dívčích hradů vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za příjemného nepříliš teplého počasí, trať byla úplně suchá, vadil jen protivítr v závěru závodu. Účast 90 běžců je vyrovnaný loňský rekord. Mezi muži přinesl závod napínavý souboj o vítězství mezi zástupcem mladých mílařů Adamem Jindrou a zkušeným vytrvalcem Honzou Hostičkou. Mezi ženami byla s přehledem nejrychlejší Helena Poborská. Fotky ze startu a vyhlášení najdete zde.


 • 27.4.2015 Tři krátká videa z Jardova kopce najdete zde.

 • 23.4.2015 Fotky z doběhu Jardova kopce najdete zde. Pár fotek z večerního zhodnocení závodu u ohně najdete zde.

 • 22.4.2015 Výsledky závodu Jardův kopec vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za pěkného počasí, trať byla úplně suchá. Potěšila rekordní účast 134 běžců a běžkyň a samozřejmě nechybělo ani tradiční večerní posezení u ohně, piva, buřtů a jiných pochutin.


 • 22.4.2015 Opraveny výsledky závodu Komořany-Čihadlo v kategorii muži 60-69 let.

 • 21.4.2015 Vloženy propozice závodu Dobývání Dívčích hradů.

 • 20.4.2015 Výsledky závodu Vrané-Zvole vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za příjemné teploty, trať suchá, směr větru příznivý. Na zpestření pořadatelé připravili padlý strom do nejprudčí stojky. Zásadní změnou byla výměna registrační a vyhlašovací hospůdky, při návratu z cíle tak přibyl ještě jeden kopec navíc, ale pokud vím, tak ho všichni zvládli. Účast 82 závodníků je čtrtá nejvyšší v historii závodu, třebaže byla ovlivněna konkurencí mnoha jiných závodů tento víkend v Praze a okolí. Výborný výkon předvedl vítězný Martin Semerád, který zaostal jen 13 vteřin za traťovým rekordem Ondry Berana z roku 2008. K závodu je tentokrát bohatá fotodokumentace. Fotky od Martina Digmayera z konce hlavního stoupání a z vyhlášení najdete zde. Pár momentek ze zdolávání padlého stromu ve stojce zachytila Veronika Jiroušková zde a konečně Jarda Macák zvěčnil průběh startovního pole cca 400m po startu a hodnotící fázi závodu zde.


 • 17.4.2015 Opraveny výsledky závodu Komořany-Čihadlo v kategorii ženy 20-34 let.

 • 16.4.2015 Vloženy propozice závodu Vrané-Zvole. Důležité upozornění - mění se místo prezentace. Nebude jako obvykle na zahrádce hospůdky, ale před budovou TJ Sokol Vrané, Březovská 192 - to je stejná ulice jako dřív, ale cca o 150m výš na pravé straně. Na mapce to najdete zde

 • 16.4.2015 Výsledky závodu Komořany-Čihadlo vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za příznivých podmínek, bylo takové sucho, že málem vyschl i brod Cholupického potoka. Trochu vadil jen protivítr na letišti. Kvůli stavebním změnám u letiště tam byla trať cca o 40m delší, ale zase po rychlejším povrchu. Účast byla opět rekordní - 143 závodníků. Vítězný Michal Procházka výrazně překonal traťový rekord Dalibora Slováka z roku 2012 a jako první se dostal na současné trati pod 19 minut.

 • 31.3.2015 Výsledky závodu Davle-Nová Březová vloženy do databáze a ke stažení. Běželo se za větrného počasí, jinak byly podmínky slušné. Účast byla rekordní - 118 běžců.


 • 30.3.2015 Fotky od Digiho ze závodu Davle-Nová Březová najdete zde.

 • 23.3.2015 Aktuální info k závodu Davle-Nová Březová od Vládi Ondry:

  Příjezdová cesta je už opravena, takže parkování bude bez problémů. Jediná překážka je cestou z Prahy u přehady u Vraného - zpevňují tam svah, doprava je svedena do jednoho pruhu a jsou tam semafory, takže počítejte s drobným zdržením. Pro ty co budou mít opravdu hlad po doběhu, bude v nádražní hospůdce připraven guláš. A studeny pivo :-). Trať je v tuto chvíli suchá, takže pokud výrazně nezaprší, tak bude v dobrém stavu. Hlavně nezapomeňte, že se MĚNÍ ČAS - nezaspat ;-).

 • 1.3.2015 Výsledky závodu Běh na Čerčanský chlum vloženy do databáze a ke stažení. Podmínky byly letos dobré, skoro jako loni, žádný obvyklý sníh a led, jen místy trochu bláto, což pomohlo Tomáši Edelmanovi při překonání tzv. zimního traťového rekordu časem 17:49 (absolutní TR drží stále Josef Poduška z roku 2000, kdy se ale ještě běhalo v letním období). Opět byla velmi vysoká účast - 173 běžců a běžkyň. Fotky ze závodu od Digiho najdete zde, záběry jsou přibližně z poloviny trati. Fotky z doběhu od Honzy Herdy najdete zde.


 • 25.2.2015 Vloženy propozice závodu Jardův kopec.

 • 9.1.2015 Jako vždy na začátku roku přinášíme rozpis závodů dalšího ročníku Kopce, tentokrát už s pořadovým číslem 22. Na co se tedy můžete těšit nebo netěšit: Letos ze seriálu vypadává jeden z tradičních a nejtěžších závodů Žampach-Pepř. Aby ale nebyli ošizeni příznivci prudkých sklonů, tak je do seriálu zařazen nový závod Z Dobřichovic na Šraňk, který rozhodně lehčí než Žampach nebude. Ostatní závody už znáte z minulých let, pouze jsou některé přehozeny na úplně jiný termín, aby to běžce zmátlo. Takže třeba na Listonošově krpálu můžeme čekat místo zbytků sněhu červnové horko, podobně se na červen přesouvá i Ivčin kopeček, kde navíc dojde zřejmě i k nějaké změně trati. Naopak Vrané-Zvole bude už v dubnu, tak snad na zahrádce hospody nezmrzneme. Petřínská rozhledna se vrací zase na podzim, hlavně ale bude v neděli a jen pro ranní ptáčata (start už 9:00), protože prý odpoledne plašíme turisty. To je ze změn snad všechno, tak nezapomeňte drobně potrénovat a v únoru přijet na Chlum pro první body.

 • 12.12.2014

  Kamarádi a přátelé KOPCE,

  v letošním 21.ročníku naší soutěže byl překonán účastnický rekord - celkem vás běhalo 2 099, to je průměr na jeden závod 105 běžců !!!. Jsme rádi, že se vám naše závody líbí a doufáme, že to budeme zvládat i do budoucna.

  Nejvíce běžců vyběhlo letos na Čerčanský Chlum, kde i přes únorový termín běželo neuvěřitelných 185 závodníků, na druhém místě se umístila Petřínská rozhledna se 166 běžci a na třetím místě se 149 běžci to byl oblíbený běh Lochovice – Plešivec, který je zařazen i do českého poháru.

  Všech 20 závodů letošní soutěže odběhli:
  Tomáš Rychecký
  Radomír Novák
  Radomír Dolejš
  Adrien Sehnal

  Nejvyšší možný počet bodů, tj.150, získali a s přehledem zvítězili ve svých kategoriích:
  Martin Semerád – kategorie Junioři
  Jan Škrabálek – kategorie M40
  Mirek Fliegl – kategorie M60
  Jaroslav Čech – kategorie M70
  Helena Poborská – kategorie Ž35-44 let
  Helena Vavrušová – kategorie Ž45-54 let
  Gratulujeme za skvělé výkony.

  Vám všem přejeme hodně zdraví, štěstí a sportovních úspěchů v novém roce 2015 a těšíme se na setkání s vámi 28.2.2015 již tradičně při běhu na Čerčanský Chlum.

  za Občanské sdružení KOPEC:
  Marie Pštrossová &Petr Novák


 • 11.12.2014 Fotky z vyhlášení závodu Běh okolo Hostivařské přehrady a z vyhlášení seriálu KOPEC 2014 najdete zde.

 • 8.12.2014 Výsledky závodu Okolo Hostivařské přehrady, po kterém jako obvykle následovalo vyhlášení výsledků letošního seriálu běhů do vrchu, najdete zde .

 • 2.10.2014 Do sekce download vloženy celkové výsledky Kopce 2014. Červeně a modře označení závodníci, t.j. ti, kteří se umístili v kategorii do 6.místa a zároveň splnili podmínku účasti v nejméně 5 závodech, budou slavnostně vyhlášeni 6.12. po skončení Běhu okolo Hostivařské přehrady. Na tento běh i na vyhlášení v hospodě na stadionu jsou samozřejmě zváni i všichni ostatní.

 • 22.9.2014 V neděli se konal nultý ročníku závodu Dobřichovice-U Šraňku, který možná bude příští rok zařazen do seriálu Kopce. Výsledky najdete zde.

 • 17.9.2014 Výsledky závodu Ivčin kopeček vloženy do databáze a ke stažení.

 • 12.9.2014 Rozmazané fotky z vyhlášení závodu Zbraslavská Závist najdete zde.

 • 8.9.2014 Nesestříhané video z doběhu Zbraslavské Závisti najdete zde. Bohužel vítězný David Kunčar běžel tak rychle, že ho ani cílová kamera nezaznamenala.

 • 6.9.2014 Výsledky závodu Zbraslavská Závist vloženy do databáze a ke stažení. Bylo hezké slunečné počasí, jen moc teplo. Trať byla převážně vlhká, bláto ale jen výjimečně. David Kunčar překonal o 3 vteřiny předloňský traťový rekord Tondy Rektora. Orientace na křižovatce cca kilometr před cílem dělala některým závodníkům (včetně těch zkušených, kteří už trať několikrát běželi) trochu problémy, za což se omlouvám a příště to snad označím lépe. Slacklajnu v cíli úspěšně přešel jako jediný Jirka Kalista.

 • 3.9.2014 Vloženy propozice závodu Ivčin kopeček.

 • 2.9.2014 Vloženy aktualizované propozice závodu Zbraslavská Závist. Z důvodu propustnosti trati budou 2 starty, v 10:30 junioři, M39 a M49, v 10:35 ostatní. Jen kdyby přišlo málo lidí, tak starty sloučíme na 10:35. V případě příznivého počasí bude opět nahoře na Závisti slacklajna a první ze závodníků, který ji přejde, vyhraje čokoládu. Tak potrénujte i tuto disciplínu, loni to byl propadák bez vítěze.

 • 28.8.2014 V neděli 21.9. se bode konat tzv. nultý ročník závodu Dobřichovice-Troják, který může být v příštím roce zařazen do seriálu Kopců. Kopec je to pořádný, tak si ho přijeďte vyzkoušet, ať pak nejste zaskočeni. Propozice najdete zde.

 • 27.8.2014 Výsledky závodu Běh na Červenou horu vloženy do databáze a ke stažení. Celý den pršelo, ale před závodem přestalo a trať kromě úvodní skalky neklouzala. Pokojný průběh závodu narušil jen rozdrážděný bodavý hmyz (prý něco mezi sršněmi a vosami), který trochu zdecimoval zadní část závodního pole a na ostatní si pak počkal při návratu. Pár fotek od Martina Diviše najdete zde.

 • 11.8.2014 Výsledky závodu Okolo Štěchovického pokladu vloženy do databáze a ke stažení. Bylo opět horko, ale i přesto odstartovalo rekordních 73 běžců. Potěšil vyšší počet juniorů a juniorek, naopak mladí muži to tentokrát trochu sabotovali. S velkým náskokem vyhrál Tomáš Mach a upevnil si tím své vedoucí postavení ve své kategorii, podobně si vedla i Iva Tržilová jako první žena. Fotky ze závodu od Digmayerů najdete zde, záběry ze závodu jsou přibližně z poloviny trati.


 • 4.8.2014 Vloženy propozice závodu Běh na Červenou horu.

 • 2.8.2014 Výsledky závodu Draháňská rokle-Ládví vloženy do databáze a ke stažení. Závod se konal za dost teplého a trochu větrného počasí. Dole v rokli bylo bláto, ale ne moc horší než jiné roky. Účast byla opět rekordní, počet běžců překročil poprvé stovku. Výborný výkon předvedl především obhájce loňského vítězství Jan Šedivý, čas pod 23 minut tu už nebyl už více než 10 let.

 • 31.7.2014 Výsledky závodu Běh za sliveneckou saní vloženy do databáze a ke stažení. Závod se konal za nepříjemného teplého a dusného počasí, v lese to trochu klouzalo. Startovalo 114 běžců a běžkyň, což je o 3 více než v dosud rekordním ročníku 2012.

 • 30.7.2014 Výsledky včerejšího závodu budou jistě brzy, čekání na ně si můžete zatím zkrátit vyzkoušením nové funkce webu - porovnání vzájemných utkání 2 běžců. V sekci Statistika ji najdete jako poslední nabídku dole. Vyplníte jména a příjmení obou běžců, případně i rok narození, pokud chcete vidět i fotky obou běžců a vyberete, zda chcete porovnání pouze v aktuálně nastaveném roce nebo za celou historii. V tabulce se pak objeví jen závody, na kterých startovali oba běžci, jejich časy (ten lepší je červený), procentuální odstup v jednotlivých závodech a nakonec sečtené skóre. Pokud najdete nějaké chyby, kontaktujte mě osobně, mailem nebo telefonicky (kontakty najdete na vstupní stránce dole).

 • 26.7.2014 Fotky ze závodu Kazín-Cukrák najdete zde Většina je pořízena krátce před odbočkou do závěrečné stojky, něco pak ze závěrečného rautu.

 • 26.7.2014 Výsledky závodu Libeř-Radlík vloženy do databáze a ke stažení. Bylo horko, trať suchá, v hospodě nové stoly, lavice a slunečníky. Fotky ze závodu od Digiho najdete zde. Pár fotek od Eleny Truhlářové, která fotila při běhu, najdete zde.


 • 18.7.2014 Výsledky závodu Kazín-Cukrák vloženy do databáze a ke stažení. letos se už podruhé běželo na nové trati, která je o cca 600m delší. Bylo hodně teplo, cca 28 stupňů, trať suchá. Přišlo 126 běžců, což je rekordní počet. Nejrychlejší byli Dalibor Slovák a Helena Poborská, loňské ustavující traťové rekordy ale odolaly. Po závodě následoval tradiční raut. Máme i nějaké fotky z trati, ale na webu budou asi až za týden.


 • 18.7.2014 Fotky ze závodu Hvězdonice-Ondřejov ze startu prvního běhu a z cíle od Honzy Herdy najdete zde.

 • 14.7.2014 Výsledky závodu Hvězdonice-Ondřejov vloženy do databáze a ke stažení. Závod se konal za přijatelných podmínek, teplota snesitelná, jen v úvodu bylo dost bláta. Účast byla nečekaně vysoká, 111 běžců je nejvíc v historii tohoto závodu, potěšila i vyšší účast žen ve většině kategorií. Traťové rekordy sice odolaly, ale časy nejrychlejších Davida Kunčara a Katky Krieglové jsou velmi kvalitní. Rekordy v jednotlivých kategoriích bohužel neevidujeme, ale 25:04 Miloše Smrčky v kategorii šedesátníků určitě stojí za pozornost. Pěkné fotky od Digiho převážně z poloviny trati na louce najdete zde. Pár fotek z úvodu závodu najdete zde.

 • 9.7.2014 Výsledky závodu Lochovice-Plešivec vloženy do databáze a ke stažení. Trať byla suchá, teplota vyšší. Účast díky zařazení i v českém poháru běhů do vrchu tradičně vysoká - 149 běžců, konkurence zejména v mužských kategoriích velmi silná.

 • 2.7.2014 Vloženy propozice závodu Hvězdonice-Ondřejov. Honza Oberlander slibuje trať v dobrém stavu a teplou vodu v Sázavě. Kromě hlavního závodu proběhnou v místě startu i závody pro děti na kratších tratích, podobně jako v minulých letech.

 • 14.6.2014 Výsledky závodu Vrané-Zvole vloženy do databáze a ke stažení. Účast 86 běžců sice není rekordní, ale je to nejvíc od roku 2002. Závodu přálo počasí, výjimečně nebylo horko, bylo oblačno, chladnější vzduch. Spolu se suchou tratí a větrem v zádech to umožnilo dosáhnout dobré časy. Celkovým vítězem se stal s přehledem a ve výborném čase stejně jako před týdnem v Jarově junior Martin Semerád, první ženou v cíli byla jako už mnohokrát Helena Poborská.

 • 11.6.2014 Fotky z Dobývání Dívčích hradů od pořadatelů a jejich pomocníků najdete zde.

 • 8.6.2014 Výsledky závodu Jarov-Károv díky usilovné práci pořadatelů vloženy do databáze a ke stažení ještě dnes. Účast 81 běžců je víceméně opět rekordní (nepočítáme-li loňské prohození závodů, kdy sice bylo lidí 90, ale ti vlastně přišli na Listonošův krpál :-)). Další fotky, tentokrát z přeběhu lávky od Digiho najdete zde.

 • 8.6.2014 Dnešní závod Jarov-Károv proběhl za nepříjemného horka, ale běžců přesto přijelo hodně. Trať byla na zdejší poměry suchá, jen po nedávných přívalových deštích trochu víc kamenitá a po náběhu do lesa si kousek cesty zabralo nové vedlejší rameno potoka. Výsledky budou ještě dnes nebo zítra, zatím si můžete prohlédnout pár fotek zde. Fotky jsou pořízeny před vracečkou cca 400m před cílem, takže většina běžců se tam už dost šklebí, naštěstí to díky rozhraní světla a stínu není moc poznat.

 • 2.6.2014 Výsledky závodu Žampach-Pepř, tak jak je poslal pořadatel, najdete zde. Pokud se tam nenajdete nebo vám nesedí kategorie, nezoufejte a podívejte se na výsledky do databáze, kde jsem si dovolil nejkřiklavější chyby opravit. Jestli najdete i v databázi chyby v pořadí kategorií nebo časech, napište mi prosím na adresu . Závod proběhl za nepříjemného deštivého počasí, které se projevilo i na slabší účasti.

 • 27.5.2014 Výsledky závodu Dobývání Dívčích hradů vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za slunného počasí počasí, ale horko ještě nebylo. Přes vydatné srážky v minulých dnech byla trať ve výborném stavu, bez bláta. Startovalo rekordních 90 běžců, o kvalitní časy pod 8 minut se tentokrát postarali běžci z TJ Stodůlky. Na a trati byl letos asi díky počasí zvýšený pohyb cyklistů i pěších, což způsobilo i jednu kolizi na předních pozicích, ale tomu se prostě nedá zabránit.

 • 16.5.2014 Vloženy propozice závodu Dobývání dívčích hradů.

 • 1.5.2014 Fotky z běhu na Petřínskou rozhlednu od Eleny Truhlářové najdete zde.

 • 30.4.2014 Výsledky závodu Běh na Petřínskou rozhlednu vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za příjemného jarního počasí. Startovalo 167 běžců, což je vyrovnaný účastnický rekord z loňského roku.

 • 30.4.2014 Na včerejším běhu na Petřínskou rozhlednu se nezaregistroval běžec s číslem 117 (viz. foto). Rádi bychom doplnili jeho jméno do výsledků, proto prosím, ať nám pošle svoje jméno a rok narození mailem, případně někdo jiný, kdo ho na fotce pozná. Děkuji.

 • 26.4.2014 Výsledky závodu Jardův kopec vloženy do databáze a ke stažení. Účastnický rekord nakonec o jednoho běžce nepadl, ale i tak je 116 běžců pěkná účast. Fotky z přípravy zázemí pro závod najdete zde, další fotky přímo z trati a z vyhlášení pak zde a nakonec to nejdůležitější - fotky od ohně, buřtů a piva zde.

 • 26.4.2014 Opraveny výsledky závodu Komořany-Čihadlo v kategorii juniorů.

 • 25.4.2014 Včerejší závod Jardův kopec zůstal ušetřen očekávané bouřky, takže se běželo za příjemné teploty a na suché trati, jen se hůř dýchalo, asi špatná vlhkost. Po vyhlášení výsledků následovalo tradiční příjemné posezení u ohně a nějaké ty dietní chyby, ale bez toho by to nebylo ono. Výsledky budou snad brzy, zatím se můžete podívat na fotky ze závodu od Honzy Herdy zde.

 • 22.4.2014 Další fotky ze závodu Komořany-Ćihadlo, tentokrát ze závěru prvního kilometru od Jardy Macáka najdete zde.

 • 18.4.2014 Výsledky závodu Komořany-Čihadlo vloženy do databáze a ke stažení. Běželo se za příjemného počasí, nebylo horko, moc nefoukalo a trať byla zcela suchá. Stejně jako předchozí závody letošního ročníku i Čihadlo zaznamenalo rekordní účast - 133 závodníků. Celkovým vítězem se stal Tomáš Mach, který tak potvrdil stoupající formu z Davle. Kvalitní konkurence byla tentokrát i v ženách, kde Petra Kotlíková porazila Helenu Poborskou. Fotky ze závodu od Otty Vokála najdete zde.

 • 8.4.2014 Vloženy aktualizované propozice závodu Jardův kopec. Aktualizovány jsou informace o MHD - autobus 116 má v Dejvicích posunutou zastávku (nyní roh ulic Šolínova a Zikova) a jede vždy o minutu dříve (tzn. 16:24, 17:04 a 17:44).

 • 31.3.2014 Výsledky závodu Davle-Nová Březová vloženy do databáze a ke stažení.

 • 30.3.2014 Třetímu letošnímu závodu počasí přálo, po ranní mlze bylo slunečno relativně teplo a skoro bezvětří. Trať v dobrém stavu, pár vlhkých míst ani nestálo za řeč. Kvůli pokládce asfaltu před nádražím musela být trať o 80-90m zkrácena, takže výsledné časy jsou trochu lepší než obvykle. Fotky z doběhu závodu od Honzy Herdy najdete zde. Další fotky, tentokrát z prvního kopce a z vyhlášení najdete zde.

 • 26.3.2014 Jak už jste si asi všimli, zobrazují se teď na stránkách Kopce fotografie náhodně vybíraného Běžce dne. Kromě toho se na vyžádání zobrazí fotografie libovolného běžce, pokud si zobrazíte jeho statistiku - buď v sekci Statistika po zadání jména, příjmení a roku narození nebo jednodušeji v sekci Výsledky po kliknutí na jméno běžce ve výsledkách libovolného závodu. Jedinou podmínkou je samozřejmě existence fotografie daného běžce. Uložil jsem zatím na web fotky častých účastníků seriálu, pokud jsem je tedy někde našel. Pokud vaše fotka chybí nebo se vám nelíbí a chtěli byste ji vyměnit za jinou, pošlete mi ji prosím mailem na adresu , případně mi také napište pokud chcete vaši fotku odstranit bez náhrady. Preferujte prosím fotky běžecké, jde především o to, aby se ostatní mohli podívat, kdo je kdo, za kým se honit a za kým ne.

 • 24.3.2014 Výsledky závodu Listonošův krpál vloženy do databáze a ke stažení. Protože cílové záznamy trochu utrpěly deštěm, zkontrolujte si raději své časy a pokud víte, tak i pořadí běžců před vámi či za vámi. Případné nesrovnalosti nahlašte neprodleně.

 • 23.3.2014 Aktuální informace k závodu Davle-Nová Březová, který se uskuteční příští neděli 30.3. Na příjezdové silnici k nádraží je pokládán nový asfalt, takže je uzavřena. Dle sdělení pořadatele Vládi Ondry se závod uskuteční dle plánu na obvyklé trati, pouze bude asi start posunut asi o 150m od nádraží k malému mostu přes řeku (úvodní rovina bude tedy kratší). Jediným problémem může být parkování. Zatím se dá parkovat u přejezdu a ještě kousek směrem k nádraží, ale kapacita je omezená situace se může změnit, tak si nechte nějakou časovou rezervu, pokud byste museli parkovat někde dále, případně na druhé straně řeky a také prosím parkujte s rozumem a s ohledem na ostatní.

 • 23.3.2014 Druhý letošní závod Listonošův krpál provázela nepřízeň počasí. Bylo jen 6 stupňů a vytrvale pršelo, takže trať byla zejména v horní části dost blátivá. Přesto se sešlo nečekaně početné startovní pole, v němž se dnes ve většině kategorií prosadili především pravidelní účastníci seriálu. Prosím o trochu strpení s výsledky, dohledává se pár menších nejasností, protože před deštěm nezůstaly zcela uchráněny ani cílové archy s výsledky.

 • 5.3.2014 Vloženy propozice závodu Běh na Petřínskou rozhlednu.

 • 24.2.2014 Provedeno pár oprav ve výsledkách z Čerčanského chlumu, nejpodstatnější je změna pořadí v kategoriích juniorů a juniorek. O sobotním závodě vyšly i 2 články v regoinálním tisku, přečíst si je můžete zde a zde. Zároveň tam nejdete i další fotogalerii ze závodu.

 • 23.2.2014 Výsledky běhu na Čerčanský chlum vloženy do databáze a ke stažení. Po loňských 30cm sněhu letos počasí připravilo krásné jarní podmínky, trať byla výjimečně bez sněhu a ledu a vlastně i bez bláta, takže výsledné časy byly rychlé. Kromě rekordního počtu 185 závodníků určitě stojí za zmínku celkové vítězství Miloše Smrčky, který si asi neuvědomil, že jako šedesátník by už měl běhat pomaleji a brát ohled na sebevědomí nás mladších. Dalším oživením byl pak Honza Obík, který statečně absolvoval celý závod na běžkách a zřejmě pouze špatně zvolená máza mu zabránila v útoku na přední příčky - stoupalo to dobře, ale skluz nic moc :-). Fotky ze závodu od Ivy Digmayerové najdete na zde.

 • 15.2.2014 Letošní ročník kopců začíná už za týden v sobotu 22.2. během na Čerčanský Chlum. Počasí je zatím nečekaně jarní, tak nezapomeňte přijít pro první body. Jarmila Zeidlerová pro vás sepsala pár zajímavostí z běhu na Čerčanský Chlum.

 • 26.1.2014 Vloženy propozice závodu Jardův kopec.

 • 9.1.2014 Vloženy propozice běhu na Čerčanský chlum.

 • 9.1.2014 Vložen rozpis závodů 21. ročníku Kopce na rok 2014. Seznam závodů zařazených do seriálu zůstává stejný jako poslední dva ročníky, trochu se mění jen jejich pořadí. Asi největší změnou termínů je přesun Petřínské rozhledny už na konec dubna, Lochovice-Plešivec se vrací zpět na červencový termín. Tratě jednotlivých závodů se pravděpodobně měnit nebudou, Vrané-Zvole se poběží na trati jaká byla v letech 2007-2011 a 2013, protože druhá používaná varianta podél Zvolského potoka se loni opět ukázala jako příliš náchylná na vodní hrátky přírody. Kazín-Cukrák bude pravděpodobně zase na loňské trochu delší trati, která se v dolní polovině vyhýbá Kazínské skále, kde byl loni sesuv. Jiné změny pořadatelé nepředpokládají, pouze v případě neočekávaných událostí. Těšíme se na vaši účast v letošním ročníku.

 • 9.12.2013 Výsledky závodu Okolo Hostivařské přehrady, po kterém jako obvykle následovalo vyhlášení výsledků letošního seriálu běhů do vrchu, najdete zde .

 • 15.11.2013 Do sekce download vloženy celkové výsledky Kopce 2013. Žlutě označení závodníci, t.j. ti, kteří se umístili v kategorii do 6.místa a zároveň splnili podmínku účasti v nejméně 5 závodech, budou slavnostně vyhlášeni 7.12. po skončení Běhu okolo Hostivařské přehrady. Závodníci, kteří v letošním jubilejním ročníku absolvovali 10 a více závodů bez ohledu na umístění (označeni červeně) dostanou drobný dárek. Na tento běh i na vyhlášení v hospodě na stadionu jsou samozřejmě zváni i všichni ostatní.

 • 13.10.2013 Výsledky závodu Běh na Petřínskou rozhlednu vloženy do databáze a ke stažení. Za hustého deště vyběhlo na rozhlednu rekordních 167 závodníků. Fotky ze závodu od Pepy Urbana najdete zde. Fotky ze závodu od Jardy Macáka najdete zde

 • 9.10.2013 Prezentace na Petřínskou rozhlednu bude dole, v blízkosti startu u budovy Sokola (teké je to blízko dolní stanice lanovky).

 • 16.9.2013 Výsledky závodu Ivčin Kopeček vloženy do databáze a ke stažení. Závod se běžel za pěkného počasí. Fotky ze závodu najdete zde

 • 10.9.2012 Nesestříhané video z doběhu Zbraslavské Závisti najdete zde. Fotky převážně z vyhlášení pak zde.

 • 7.9.2013 Výsledky závodu Zbraslavská Závist vloženy do databáze a ke stažení. Bylo krásné počasí, ale ne moc horko. Trať byla v dobrém stavu, jen na dvou místech jsme museli obíhat spadlé stromy ještě od povodní. Slacklajnu letos nepřešel ze závodníků nikdo, takže čokoládu schováme na příští rok :-)

 • 6.9.2013 Vloženy propozice závodu Ivčin kopeček.

 • 2.9.2013 Výsledky závodu Běh na Červenou horu vloženy do databáze a ke stažení.

 • 24.8.2013 Vloženy propozice závodu Zbraslavská Závist. V případě dobrého počasí bude opět v cíli natažena kratší slacklajna a první závodník, který ji přejde, získá nehynoucí obdiv ostatních a čokoládu :-)

 • 12.8.2013 Ještě pár fotek z mobilu z doběhu závodu Okolo Štěchovického pokladu se strhanými rysy závodníků (resp. rozmazaných) najdete zde

 • 12.8.2013 Výsledky závodu Okolo Štěchovického pokladu vloženy do databáze a ke stažení. Závod se běžel za přijatelné teploty, slunečno. Místy byl těžší povrch narušený předchozími přívalovými dešti, které odnesly i zbytky zeminy, které tu byl vždy nedostatek. Tím spíš je třeba vyzdvihnout výkon Lukáše Pomezného, který se výrazně přiblížil letitému traťovému rekordu. Fotky ze závodu najdete zde

 • 11.8.2013 Výsledky závodu Draháňská rokle vloženy do databáze a ke stažení. Závod se běžel za nepříjemného teplého a dusného počasí, ale za rekordní účasti. Fotky ze závodu najdete zde

 • 9.8.2013 Vloženy propozice závodu Běh na Červenou horu.

 • 31.7.2013 Výsledky závodu Běh za Sliveneckou saní vloženy do databáze a ke stažení. Účast byla tradičně vysoká - přes 100 závodníků, trať v dobrém stavu. Bylo trochu tepleji a suchý vzduch, ale už to naštěstí nebyly žádné třicítky. Po výběhu z lesa trochu vadil protivítr.

 • 27.7.2013 Výsledky závodu Libeř-Radlík vloženy do databáze a ke stažení. Fotky ze závodu najdete zde

 • 27.7.2013 Fotky ze závodu Kazín-Cukrák najdete zde

 • 18.7.2013 Výsledky závodu Kazín_Cukrák vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za teplého slunného počasí, trať ale musela být ve spodní části vedena oklikou, takže časy není možné srovnávat s minulými ročníky. Účast byla opět vysoká, jako obvykle na Cukráku.

 • 17.7.2013 Výsledky závodu Hvězdonice-Ondřejov vloženy do databáze a ke stažení. Bylo trochu tepleji, ale nijak extrémně. Trať relativně suchá, až na jednu bažinku na pasece před prvním km. Časomíra si žila vlastním životem, takže většina časů musela být opravena dodatečně. Pokud ještě někomu výsledný čas nesouhlasí, ozvěte se a doladíme. Každopádně pořadí by mělo být v pořádku. Fotky z cíle od Honzy Herdy najdete zde.

 • 10.7.2013 Vloženy propozice závodu Hvězdonice-Ondřejov. Stejně jako loni budou v místě startu probíhat závody dětí do kopce na krátkých tratích, zatímco se dospělí budou pachtit nahoru na Ondřejov.
  Aktuální informace o stavu tratí a okolí od Honzy Oberlandera:
  - Živly se už snad uklidnili, takže i na osadě Merida v místě startu se rozjíždí plnohodnotný letní život
  - Sázava je ve svém korytě a k osvěžení již přístupná
  - U sánku se po letošním dvojím vyplavení opět čepuje Staropramen
  - Trat (ne)jistě a pomalu vysychá, několik mokřadů přesto zřejmě do soboty na cestě zůstane
  - Paseka před prvním km včera vysekána

 • 19.6.2013 Výsledky závodu Vrané-Zvole vloženy do databáze a ke stažení. Protože loňskou trať poničil při povodních Zvolský potok, vrátili se pořadatelé k trati z let 2007-2011. Ta byla v poměrně dobrém stavu, pouze úvodní cesta okolo chat byla hodně kamenitá. Bylo slunečno, ale teplota přijatelná a tak měl závod slušnou účast, jen z neznámého důvodu nedorazily mladší ženy - nejmladší závodnici bylo 50 let!

 • 13.6.2013 Podle informací od Romana Maška se sobotní závod Vrané-Zvole uskuteční v plánovaném termínu, tzn. start v 11:00. Protože loňská trať je hodně poničená od rozvodněného Zvolského potoka, poběží se nejspíš po trati z let 2007-2011, tzn. po cca 1km se z údolí odbočí prudkou stojkou doprava, závěr je pak spíš rovinatý. Definitivně bude trať stanovená až v sobotu, podle aktuálních podmínek. Prezentace opět na tradičním místě v hospodě (viz. odkaz na mapku v sekci propozice). Silnice ze Zbraslavi podél Vltavy je stále uzavřena (kvůli padajícímu kamení ze Zvolské Homyle), takže příjezd do Vraného je možný buď vlakem nebo autem shora ze Zvole.

 • 12.6.2013 Výsledky závodu Listonošův krpál vloženy do databáze a ke stažení. Trať povodněmi utrpěla jen málo, 1 padlý strom v serpentinách, místy kamenitější a jeden blátivý úsek. Také musela být na začátku o cca 40m zkrácena kvůli bahnu po rozvodněné řece. Komplikovaná doprava se na účasti trochu projevila, ale ne moc. Fotky ze závodu od Martina D. najdete zde

 • 7.6.2013 Listonošův krpál se uskuteční v plánovném termínu tzn. v neděli 9.6. v 11:00 po standardní trase. Na cestě je jen jeden spadlý strom, který se dá bez problémů oběhnout s prohlídkou jeho kořenového systému a nahoře na okraji lesa asi 70m bažinka, která buď ještě vyschne a nebo ji zkušení vrchaři zdolají klouzavým pohybem po okraji či hrdě středem. Celkově je trať v překvapivě dobrém stavu, povrch je většinou tvrdý a nahoře na poli se dnes spíš prášilo. Obuv doporučuji krosovou, cesty jsou trochu nerovné. Na tretry to není, cestou je dost kamenitých úseků a v bažince by stejně nefungovaly.
  Silnice podél Vltavy je stále pod vodou, takže doprava autem (a zřejmě ani pěšky) přes Zbraslav či Vrané nebude možná! Jako dopravu je tedy nejlepší použít vlak (odjezd z Hl.n. 8:54 či 9:24 - časy si raději ověřte), automobilisté horem do cíle u kostelíku ve Zvoli (pozor, stále je ještě navíc uzavřena silnice Zbraslav-Dolní Břežany, takže pražáci přes Písnici) a odtud pěšky dolů po trati (cestou si můžou nacvičit bažinku). Do Zvole se dá také dostat z Kačerova autobusem 333. Cyklisté budou asi muset také horem, ale sjezdík na start bude trochu náročnější. Prvních asi 40m tratě je ještě pod vodou, takže bude problém vyznačit moukou startovní čáru, ale zase nám tam nebude jezdit moc aut.
  Prezentace bude výjimečně na nádraží.
  Případné dotazy můžete volat (mně 602 348 817 nebo Pavlovi Matějovskému 777 824 265), mailovat nebo využít knihu hostů tady na stránkách. Každopádně ale přijeďte a nenechávejte body lacino svým soupeřům, ti přijedou určitě :-)

  Petr

 • 31.5.2013 Výsledky závodu Žampach-Pepř vloženy do databáze a ke stažení. Celý den vydatně pršelo, takže rozmoklá trať byla ještě náročnější než obvykle, v jednom místě to bylo spíš na mačky. Přesto do cíle radostně vyběhlo 52 závodníků. Místní obyvatelé na závodníky hleděli trochu nechápavě, docela by mě zajímalo, co si mysleli.

 • 26.5.2013 Výsledky závodu Dobývání Dívčích hradů vloženy do databáze a ke stažení. Závod se běžel za neobvykle studeného počasí, foukal silný vítr a pršelo. Přesto byl i závěrečný úsek po polní cestě ve slušném stavu a hlavně přišlo i víc závodníků než v minulých letech.

 • 6.5.2013 Výsledky závodu Lochovice-Plešivec vloženy do databáze. Ke stažení jsou k dispozici rozčleněné po pětiletých kategoriiích, jak byly vypsány v rámci MČR veteránů v běhu do vrchu. Obvyklé vedro bylo díky květnovému termínu nahrazeno množstvím bláta, takže se občas muselo kličkovat. Fotky z cíle od Honzy Herdy najdete zde. Další fotky, pořízené pár set metrů před cílem najdete zde.

 • 26.4.2013 Výsledky závodu Komořany-Čihadlo vloženy do databáze a ke stažení. Závod se opět běžel na suché trati za velkého tepla, alergici si mohli navíc vychutnat spoustu pylů po trati. Trasa se výjimečně od loňska vůbec nezměnila, takže Kamila Gregorová překonala časem 21:00 loňský ustavující traťový rekord žen.

 • 19.4.2013 Výsledky závodu Jardův kopec vloženy do databáze a ke stažení. Příroda nám asi chtěla vynahradit zimu na prvních třech závodech, takže teplota byla tentokrát spíš letní, ale na krátké trati to moc nevadilo a aspoň byl výjimečně suchý podklad. Po závodě následovalo už tradiční opékání buřtů. Pár fotek z večerního programu najdete zde.

 • 19.4.2013 Fotky ze závodu Jardův kopec od Honzy Herdy najdete zde.

 • 7.4.2013 Výsledky závodu Davle-Nová Březová vloženy do databáze a ke stažení. Jak už je letos zvykem, tak závodu opět příliš nepřálo počasí. Byla zima, vítr a chvílemi i trochu sněžilo. Trať ale byla v dobrém stavu, bez bláta.. Fotky ze závodu od Honzy Herdy najdete zde. Tentokrát opět posunul laťku a podařilo se mu v cíli vyfotit všechny z čela závodu, kromě jeho samého :-)

 • 7.4.2013 Provedena oprava výsledků závodu Jarov-Károv v kategoriích juniorů a mužů do 39 let, protože jeden ze závodníků byl zařazen ve špatné kategorii.

 • 25.3.2013 Kdo si na včerejšek důkladně promyslel taktiku, jak proběhne serpentiny Listonošova krpálu a nahoře to na poli rozbalí, ten měl smůlu - na trať nás z důvodu mimořádné události v těsné blízkosti trati nepustila policie a protože jiná rozumná cesta z Jarova do Zvole nevede, vyměnili jsme operativně Listonošův krpál za Jarov-Károv, který má stejný začátek. Pořadatelům a jejich pomocníkům se podařilo v rekordně krátké době přeznačit trať, takže start byl odložen jen o 10 minut a závodníci ve studeném větru moc nevymrzli. Výsledky závodu Jarov-Károv vloženy do databáze a ke stažení. Závod Listonošův krpál se uskuteční v termínu původně plánovaném pro Jarov Károv, tzn. v neděli 9.6. v 11 hodin..

 • 13.3.2013 Vloženy propozice závodu Jardův kopec.

 • 24.2.2013 Výsledky běhu na Čerčanský chlum vloženy do databáze a ke stažení. Hluboký sníh letos pořádně prověřil všechny závodníky, časy jsou proto o několik minut pomalejší. Fotky ze závodu od Honzy Herdy najdete zde.

 • 10.1.2013 V termínech je nakonec jedna změna, Jarov-Károv bude o týden dřív (9.6.), takže avizovaný víkendový dvojzávod nebude. Takže si můžete stáhnout aktualizovaný rozpis závodů 20. ročníku Kopce na rok 2013.

 • 9.1.2013 Vložen rozpis závodů 20. ročníku Kopce na rok 2013. Seznam závodů zařazených do seriálu zůstává stejný jako poslední dva ročníky, trochu se mění jen jejich pořadí. Asi největší změnou termínů je posun Lochovice-Plešivec z července na květen. Po delší době budou i dva závody Kopce v jednom víkendu a to Vrané-Zvole a Jarov-Károv v polovině června. Další podstatnou změnou je rozšíření počtu ženských kategorií, stávající ž35-49 a ženy nad 50 se nově rozdělí na ž35-44, ž45-54 a ženy nad 55. Těšíme se na vaši účast v jubilejním ročníku.

 • 15.11.2012 Do sekce download vloženy celkové výsledky Kopce 2012. Žlutě označení závodníci, t.j. ti, kteří se umístili v kategorii do 6.místa a zároveň splnili podmínku účasti v nejméně 5 závodech, budou slavnostně vyhlášeni 1.12. po skončení Běhu okolo Hostivařské přehrady. Na tento běh i na vyhlášení v hospodě na stadionu jsou samozřejmě zváni i všichni ostatní.

 • 16.10.2012 Výsledky závodu Běh na Petřínskou rozhlednu vloženy do databáze a ke stažení.

 • 10.9.2012 Výsledky závodu Ivčin kopeček vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za pěkného, ale až moc teplého počasí, trať byla suchá.

 • 3.9.2012 Nesestříhané video z doběhu Zbraslavské Závisti najdete zde. Několik nekvalitních fotek z vyhlášení pak zde.

 • 1.9.2012 Výsledky závodu Zbraslavská závist vloženy do databáze a ke stažení. Trať po dešti trochu mokrá, ale podklad byl většinou pevný, což spolu s chladnějším počasím umožnilo překonání traťových rekordů mužů i žen.

 • 24.8.2012 Výsledky závodu Běh na Červenou horu vloženy do databáze a ke stažení.

 • 12.8.2012 Výsledky závodu Okolo Štěchovického pokladu vloženy do databáze a ke stažení. Podmínky byly příznivé, ani vedro ani bláto. Škoda jen, že přijelo poměrně málo závodníků.

 • 10.8.2012 Vloženy propozice závodu Zbraslavská Závist.

 • 10.8.2012 Fotky ze závodu Draháňská rokle-Ládví od Jany Požgayové najdete zde.

 • 9.8.2012 Výsledky závodu Draháňská rokle-Ládví vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za příznivých podmínek, nebylo horko a i bláta v rokli bylo podprůměrně. Pokud vím, tak výjimečně ani nikdo nebloudil po Chabrech.

 • 4.8.2012 Připomínám, že start závodu Draháňská rokle-Ládví je až v 18:30 a ne o půl hodiny dříve, jak bylo chybně uvedeno v sekci Propozice.

 • 4.8.2012 Vloženy propozice závodu Běh na Červenou horu.

 • 4.8.2012 Výsledky závodu Běh za Sliveneckou saní vloženy do databáze a ke stažení.

 • 22.7.2012 Výsledky závodu Libeř-Radlík vloženy do databáze a ke stažení. Tomáš slíbil, že nazaprší, tak až do skončení vyhlašování nezapršelo a běželo se za velmi příznivé běžecké teploty, jen bylo trochu mokro z předchozích dešťů.

 • 21.7.2012 Pár fotek z Kazínského pozávodního rozjímání a přípitku u popelnic najdete zde.

 • 20.7.2012 Výsledky závodu Kazín-Cukrák vloženy do databáze a ke stažení.

 • 16.7.2012 Výsledky závodu Hvězdonice-Ondřejov vloženy do databáze a ke stažení. 14.roč závodu Hvězdonice-Ondřejov byl ozdoben vynikajícími výkony Petra Pechka a Heleny Poborské. Na již klasické vrchařské trati tak po 11ti resp. 8mi letech padly zásluhou obou výše jmenovaných traťové rekordy. Žel při dekorování vítězů došlo k vyhlášení rekordu pouze v případě Petra Pechka. Tímto se ředitel závodu Honza Oberlander omlouvá Heleně Poborské a slibuje opakování ceremoniálu :-).

 • 14.7.2012 Fotky ze závodu Hvězdonice-Ondřejov od Honzy Herdy najdete zde.

 • 14.7.2012 Výsledky závodu Lochovice-Plešivec vloženy do databáze a ke stažení. Závod proběhl za obvyklého vedra. Fotky od Honzy Herdy najdete zde.

 • 4.7.2012 Vloženy propozice závodu Hvězdonice-Ondřejov V ramci zavodu se uskutecni i vlozene detske zavody v miste startu ihned po druhem startu dospelych cca v 11:15. Trate 100-500m, kategorie do 6 let, 7-8, 9-10, 11-12, 13-14. Prihlasky v miste startu do 11 hodin..

 • 18.6.2012 Výsledky závodu Vrané-Zvole vloženy do databáze a ke stažení. Závod se po 6 letech vrátil na původní trať podél Zvolského potoka. Díky práci lesáků byla část trati rozrytá a rozbahněná. Jako obvykle bylo na tomhle závodě vedro.

 • 11.6.2012 Výsledky závodu Jarov_Károv vloženy do databáze a ke stažení. Díky dobrému načasování se závod stihl odběhnout v přestávce mezi dvěma dešti. Trať byla v nadprůměrném stavu a teplota pro běh celkem optimální, takže časy byly dobré.

 • 2.6.2012 Výsledky závodu Žampach-Pepř vloženy do databáze a ke stažení.

 • 20.5.2012 Výsledky závodu Dobývání Dívčích hradů vloženy do databáze a ke stažení. Bylo trochu horko, ale nový asfalt a příznivý vítr pomohly k dobrým časům.

 • 27.4.2012 Výsledky závodu Komořany-Čihadlo vloženy do databáze a ke stažení. Na startu byl rekordní počet 123 závodníků, bohužel tři z různých důvodů do cíle nedorazili, takže cílová účast je o jednoho nižší než loni. Bylo trochu horko, ale zase to bylo kompenzováno suchou a hlavně asi o 140m kratší tratí, takže časy byly většinou lepší než poslední dva roky.

 • 21.4.2012 Výsledky závodu Jardův kopec vloženy do databáze a ke stažení. Počet závodníků opět přesáhl stovku, ale nepříjemný déšť postupně trať rozbahnil, takže časy byly trochu pomalejší.

 • 26.3.2012 Výsledky závodu Listonošův krpál vloženy do databáze a ke stažení. Fotky od Honzy Herdy najdete zde.

 • 21.3.2012 Fotky z Davle od Petra Bednáře najdete zde.

 • 18.3.2012 Vloženy propozice závodu Jardův kopec.

 • 18.3.2012 Výsledky běhu Davle-Nová Březová vloženy do databáze a ke stažení.

 • 26.2.2012 Výsledky běhu na Čerčanský chlum vloženy do databáze a ke stažení. Chlum dostál své pověsti a přes nezvyklé sluníčko a suchý asfalt v úvodu si všichni výše užili dosytosti i ledu a bláta.

 • 25.2.2012 Fotky z Čerčanského Chlumu od Honzy Herdy najdete zde.

 • 17.2.2012 Vloženy propozice běhu na Čerčanský chlum. Určitě přijďte na první kopec sezóny, trochu sněhu či ledu jistě ještě zbyde.

 • 31.1.2012 Vložen rozpis závodů 19. ročníku Kopce na rok 2012. Těšíme se na vaši hojnou účast.

 • 3.12.2011 PŘÁTELÉ A PŘÍZNIVCI KOPCE,

  v letošním 18. ročníku jsme pro vás uspořádali 20 závodů, opět bylo hodnoceno 10 nejlepších výsledků. Byl vás letos rekordní počet a to celkem 1 633 běžců, průměr na jeden závod byl 82 závodníků!

  Nejvíce účastníků běželo v závodě Lochovice – Plešivec a to 151, následuje běh na Petřínskou rozhlednu - 125 a v těsném závěsu Komořany – Čihadlo se 121 závodníky.

  Získat plný možný počet 150 bodů a s přehledem zvítězit, se podařilo Jaroslavu Gregorovi v kategorii Muži 60-69 let, Jaroslavu Čechovi v kategorii Muži 70, a v ženách to byla pořád skvěle běhající Karla Mališová.

  Absolutním rekordmanem v počtu uběhnutých závodů se letos stal Jaromír Doležal, zvládl všech 20 ! O jeden méně -19 běžel Petr Soukup a 17 závodů absolvoval Radek Dolejš. Ze všech soutěžících žen odběhla nejvíce závodů Jarmila Zeidlerova -1 , dále Lenka Borovičková -14 a Helena Vavrušová s Michalou Kočkovskou – obě po 13 závodech.

  Kategorii juniorek opět zcela ovládla Laura Kubrová, jediná, která odběhla pět povinných závodů, co dodat? Škoda, že neběhá více rodin jako jsou Kubrovi :-).

  Děkujeme vám všem za účast v soutěži a těšíme se s vámi na příští, již 19.ročník.

  Na shledanou v únoru na Čerčanském Chlumu

  Za Občanské sdružení KOPEC
  Marie Pštrossová & Petr Novák

 • 14.11.2011 Do sekce download vloženy celkové výsledky Kopce 2011. Vyhlášení bude jako obvykle po skončení Běhu okolo Hostivařské přehrady (3.12.).


  ZPĚT